Kafalar Karışık

YEŞİLÇAM’IN YILDIZLARINDAN  MUHTEŞEM ŞHOW..

Filmin yönetmen koltuğuna 1968 Iğdır doğumlu Yücel Yolcu oturmuş. Kafalar Karışık, yönetmenin ilk uzun metraj filmi.

Atakan, Fatih ve Bilal, oto yıkama servisi sahibi üç yakın arkadaştır. Atakan, kız arkadaşı Buse’yi istemeye gelecekleri haberini alınca ailesi ile birlikte apar topar onlarda kız istemeye giderler. Ancak, Buse’nin dedesi Atakan ve ailesini evden kovar. Bunun üzerine Buse’nin annesi Atakan’a kocasının yaşadığını söyleyip onu bulmasını ister. Eğer bulurlarsa Buse ile evlenmelerine yardım edeceği sözünü verir. Atakan ve arkadaşları, Buse’nin babasını bulup kızı ondan istemek için macera dolu yolculuğa çıkarlar..

Hikaye, eften püften, zayıf, basit bir senaryoya sahip. Bu dezavantajına rağmen, oyunculuk olarak hiç bir iddiası olmayan sosyal medya fenomenleri Atakan Özyurt, Bilal Hancı ve Fatih Yasin‘in cevresinde ünlü isimlerden oluşturulan güçlü oyuncu kadrosu sayesinde ister istemez filme kayıtsız kalamıyorsunuz. Metin Akpınar, Cihan Ünal, Erkan Can, Güven Kıraç, Ruhi Sarı, Erhan Yazıcıoğlu, Perihan Savaş, Selahattin Taşdöğen, Funda Arar, Nilgün Kasapbaşoğlu, Zuhal Yalçın’ gibi isimleri biraraya getirmek kimin fikri ise kutlamak gerek. Ben, senaryonun zayıflığına rağmen bu ünlü isimleri izlerken bir hayli kayif aldım. Bu isimleri yönetmeye de gerek yok zaten hepsi Yeşilçam görmüş, tiyatronun tozunu yutmuş temaşa ustaları. Ver senaryoyu ellerine rollerini ezberleyip oynasınlar.

Son zamanlarda çekilen Türk filmlerinde ürün yerleştirme moda oldu. Bu filmde de ünlü bir gıda firmasının 4-5 ürünü, hikayenin çeşitli yerlerine serpiştirilerek oyunculara reklamı yaptırılıyor. Ben seyirci olarak bu durumdan rahatsızım ama yapımcılar gayet mutlu olmalı. Para olmasa başka türlü o kadar ünlü oyuncuyu nasıl bir araya getirecekler.

Kafalar Karışık filminde küfürün ”K”sının bile olmaması beni çok mutlu etti. Bu film, ”seyircileri küfüre başvurmadan da güldürebilirsiniz” mesajı vermesi açısından benim için değerli. Filmde rol alan oyuncuların da film çekimlerinde bir hayli eğlendikleri vücut dillerinden anlaşılıyor. Bu da seyirciye pozitif olarak yansıyor.

Üstad Metin Akpınar’ı, aklı gidip gelen dede rolünde sergilediği muhteşem performansı ile ağzı açık izlerken yaptığı esprilere çok güldüm. Güven Kıraç, Erkan Can, Cihan Ünal ve Selahattin Taşdöven’inde Metin Akpınar’dan kalır yanları yoktu doğrusu. Perihan Savaş’ı ise fizik olarak yıpranmış gördüm. Ünlü sosyal medya fenomeni youtuber Enes Batur’un da kısa bir rolle filmde yer alması da hoş olmuş. Hayranları, bu kısa ama vurucu rolünde çok gülecek ve mutlu olacaktır.

Filmin senaryosunu beğenmedim. Çok daha iyi, ayakları yere basan bir hikaye yazılabilirdi. Kurgusu ve müzikleri ise iyiydi. Görüntü yönetmeni de iyi iş çıkarmış. Drone’larla çekilen deniz ve manzara sekanslarını beğendim.

Sözün Özü : Niyetiniz, sinemaya gidip komedi izleyerek kafa dağıtmaksa, sabun köpüğü kıvamında, eğlencili, küfürsüz, komik ”Kafalar Karışık” filmini izlemenizi tavsiye ediyorum. Özellikle Metin Akpınar’ın rolü olduğu sahneleri kaçırmamanızı öneririm.

 

OrtaKoltuk Puanı:

4 YORUMLAR

  1. Kafalar karışık filminden geliyoruz. Eğlenceli vakit geçirdik. En sevdiğim yanı filmde küfür yoktu. İlk işleri olduğu için biraz amatörce olsada biz beğendik. İzlemek isteyenler gönül rahatlığıyla aileleriyle beraber gidebilir

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz