Anasayfa Film Eleştirisi ve Yorumlar KAPTAN AMERİKA: KAHRAMANLARIN SAVAŞI

KAPTAN AMERİKA: KAHRAMANLARIN SAVAŞI

1500
0

Marvel’in çizgi dünyasındaki kahramanları karşı karşıya getiren ‘Kaptan Amerika (Yüzbaşı Amerika) Kahramanların Savaşı’ vizyona girdi. Anthony Russo ile Joe Russo’nun yönettiği 2 saat 28 dakika süren filmde Captain America ve Iron Man karşı karşıya geliyor.

Iron Man rolündeki Robert Downey Jr., Captain America’nın özel güçlere sahip ‘Yenilmezler’ takımının devletin kontrolü altında olması gerektiğini savunur.Yaşanan birtakım talihsizlikler sebebiyle de devlet, ‘Yenilmezler’ için yeni bir kanun tasarısı ortaya sunar ve buna uymadıkları takdirde cezalandırılacaklarını söyler. Iron Man, devlet tarafında yer almaktadır. Captain Amerika ise politikanın içinde yer almak istemez, devlet kontrolü altında görevlerini yerine getiremeyeceklerinden özgür bir sistemi savunur. Bununla başlayan çatışma, hikayeye Bucky’nin (Kış Askeri) ve filmin kötü adamı Helmut Zemo’nun katılmasıyla büyür. Sonunda ‘Yenilmezler’ iki ayrı kutup haline gelirler. Yaşanan iç savaş, çatışmaların alevlenmesi sonucunda da sıcak savaşa dönüşür.

Kötü karakter Zemo tipik bir kötü karakter gibi dursa da amacı kahramanları yenip dünyanın gidişatını değiştirmek değil başarabileceği ölçüde Avengers karakterlerine zarar vermektir.

maxresdefault

İlerleyen dakikalarda filme dahil olan Spider-Man (Örümcek Adam) ve Ant-Man (Karınca Adam) filmin en komik öğelerinden. Yeteneklerini henüz keşfetmiş çocuk örümcek adam Iron Man’in yanında yer alırken, Karınca Adam ise Yüzbaşı’nın yanında yer alıyor.

spider-man-captain-america-civil-war-600x316

Film, başladığı dakikadan itibaren izleyiciyi yakalamayı başarıyor. İyi bir koreografiyle aksiyon ve heyecan filmin her aşamasında yüksek tutuluyor. Kostümler ve dövüş sahneleri ise oldukça başarılı, filmin her sahnesinde yapay bir tat vermeden akıyor. Hareketli temponun içine yerleştirilen aşk, arkadaşlık gibi duygular ise izlerken hoş bir his veriyor.

Kaptan Amerika Kahramanların Savaşı, sinemadan ayrılırken herkesin yüzünde bir gülümsemeye sebep olacak gibi görünüyor. Bu filmi sinemasever herkes planları arasına almalı.

Captain_America_trailer

Film notum:

 

Önceki yazıŞeytanın Çocukları : El-Abyaz
Sonraki yazıANA YURDU

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz