Kod Adı : Angel  /   Angel Has Fallen

Trump’ın Amerika’sı İçin Bir Film

Bundan 6 yıl önce başlayan serüven “Angel Has Fallen-Kod Adı : Angel” ile devam ediyor. Serinin ilk filminde beklenenin üstünde bir başarı sağlayan ve ikinci film ile de umutları boşa çıkarmamış, kendi türündeki seyirci kitlesini hayal kırıklığına uğratmamıştı… Vizyona giren son filminde ise önceki iki filme göre daha özenli bir çalışmanın olduğunu ve kaliteli bir film çıkarıldığını kesinlikle söyleyebiliriz.

Kahramanımız Mike Banning ‘in işi bu sefer daha zor. ABD başkanının en yakın korumalarından birisi iken bir anda kendisini ülkede aranan en tehlikeli kişi konumunda buluyor ve bunun üstesinden gelmek için bizlere nefes kesen bir oyunculuk sergiliyor.

 

Tabii filmi genel olarak düşündüğümüz zaman tam bir Amerikan propagandası diyebiliriz. Hollywood neden hala bu tür filmler çekiyor anlamış değilim.

Teröristler yine bir suikast girişimi ile ABD başkanını öldürmeye çalışıp savaş çıkartma gayretinde iken kahramanımız yetişiyor ve hepsini duman ediyor. Bunlar zaten bildiğimiz gerçekler fakat tüm bu klişeleşmiş sahneler seyirciyi filmden soğutmuyor. Gerard Butler’ ın güzel performansı, dövüş taktikleri, görsel olarak iyi çekimlerin yer aldığı sahneler ile film artı puanları topluyor.

Hem teknoloji konusunda hem askeri güç konusunda gövde gösterisi yapmaktan hiç çekinmeyen Amerikalılar kendi türündeki seyirci kitlesini gayet memnun edecek bir sonuç çıkarıyor.

Bana aksiyon olsun, yakın dövüş olsun, arabalar havada uçsun, çatışma olsun diyenler için izlemekten keyif alınacak bir film diyebilirim.

Yönetmen : Ric Roman Waugh

Görüntü Yönetmeni : Jules O’loughlin

Oyuncular : Gerard Butler, Morgan Freeman, Lance Reddick, Jada Pinkett Smith, Piper Perabo, Nick Nolte, Tim Blake Nelson, Danny Huston

ABD/Aksiyon/121 Dk.

 

DSCF6823.RAF

.

 

OrtaKoltuk Puanı:

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz