Moxie filminde, lisesinin saçma cinsiyetçi kuralları ve okuldaki saygısız erkek arkadaşlarını protesto etmek için feminist bir devrim başlatan genç bir kızın yaşamı hikaye ediliyor.

16 yaşındaki Vivian Carter, okulundan gerçek anlamda bıkmış olan genç bir kızdır. Vivian, lisesinin cinsiyetçi kıyafet kurallarından, koridorda maruz kaldığı tacizden ve okul yönetiminin futbol takımını sürekli övmesinden bunalmıştır. Tam da bu sırada annesinin, 90’lı yıllarda Rio Grrl adlı bir punk rock grubunun üyesi olduğunu öğrenen Vivian, annesinden ilham alarak harekete geçmeye karar verir. Okulundaki kızlara isimsiz olarak feminist bildiriler dağıtan genç kız, bir süre sonra emeklerinin karşılığını alarak birçok kızdan destek almaya başlar. Bu durum Vivian’ın bir kız devriminin yöneticisi haline gelmesine neden olur.

Senaryosunu Tamara Chestna, Jennifer Mathieu, Dylan Meyer üçlüsünün birlikte yazdığı filmin yönetmen koltuğuna Amy Poehler otururken oyuncu kadrosu Josephine Langford, Patrick Schwarzenegger, Ike Barinholtz, Lauren Tsai, Hadley Robinson, Nico Hiraga, Marcia Gay Harden, Josie Totah, Clark Gregg, Sydney Park, Kevin Dorff, Anjelika Washington, Alycia Pascual-Pena isimlerinden oluşturulmuş.

Görüntü Yönetmeni : Tom Magill / Kurgu : Julie Monroe

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here