Anasayfa Film Eleştirisi ve Yorumlar Mutluluk Zamanı

Mutluluk Zamanı

3890
1

Mutluluk Zamanı filminin yönetmen koltuğuna 1980 doğumlu ”Rina(2010), Hayat Öpücüğü(2015)” filmleri ile ismini duyuran Şenol Sönmez oturmuş. Filmin senaryosunu ise ünlü oyuncu Buğra Gülsoy yazmış.

Mutluluk Zamanı, sabun köpüğü kıvamında, seyirciye hoş vakit geçirtecek eğlenceli bir yapım. Usta oyuncu Cengiz Bozkurt’un  filme katkısı çok büyük. Şöyle iddialı bir lef edeyim, Cengiz Bozkurt olmasa bu film çok sıkıcı olurdu. Adam tek başına filmi aldı götürdü. Filmi izleyen herkesin gözü her karede onu aradı. Enerjisi ve rol yeteneğinin yüksekliği nedeniyle baş rol oyuncuları Barış Arduç ve Elçin Sangu’yu ikinci plana itmiş. Belkide senarist Buğra, bu rolü Cengiz için yazdı bilemiyorum ama bildiğim bir şey varsa bu rolü başkası oynasa bu kadar başarılı olamazdı.

Mert(Barış Arduç), Mutluet.com şirketinin sahibidir ve Japonlarla iş ortaklığı aşamasındadır. Şirkette muhasebede çalışan Tarık(Cengiz Bozkurt), yanlışlıkla balkondan düşerken Mert tarafından kurtarılır. Tarık’ın intihar ettiğini düşünen Japonlar, Mert’ten bir ay içerisinde Tarık’ı mutlu ve kendine güvenen biri yaptığı takdirde ortaklık anlaşmasını imzalayacaklarını söylerler. Mert, heykeltraş Ada(Elçin Sangu) ile bir sergide tanışır. Ada’dan etkilenen Mert, Ada’yı etkilemeye çalışırken Tarık’ın kardeşi olduğunu öğrenince işler karışır ve üçlü ekseninde komik olaylar yaşanmaya başlar…

Mutluluk Zamanı filminin çekimleri İstanbul ve Heybeliada’da 20 günde tamamlanmış. Filmin kamerasını ve kurgusunu beğendim. Müzikleri ise beni tatmin etmedi. Oyunculuk olarak Barış Arduç fena değildi ama Elçin Sangu için aynı şeyi söyleyemeyeceğim ne yazık ki.. Kızcağız mimiklerini kullanamadığı gibi repliklerini söylerken ellerini nereye koyacağını, ayaklarının nasıl durması gerektiğini, kısacası vücut dilini kullanmasını bilmiyor. Ama öğrenecektir, önünde uzun yıllar var. Cengiz Bozkurt için söyleyecek fazla söze gerek yok. O, çok yetenekli şahane bir komedyen.

Sözün özü: Barış Arduç ve Elçin Sangu hayranlarının bu filmden keyif alacağını ve sıkılmadan izleyeceklerine eminim. İkilinin hayranı olmayan izleyicilerinde Cengiz Bozkurt faktörü nedeniyle bu filmi seveceklerini düşünüyorum. Kısacası, sinemaya gidip film izlemeyi düşünüyorsanız ve tercihiniz romantik-komedi ise bu film tam size göre kaçırmayınız. İyi seyirler.

OrtaKoltuk Puanı:

1 YORUM

  1. film sadece barışa ve cengiz e yazılmış .elçin hem donuk kalmış hem epi topu 5 sahnesi var .genel olarak doğru dürüst bir senoryo yok ne yazık ki adam aklıllı 10 tane replik yok yav .ama muhteşem görsel show var çekim kalitesi harika .ama o kadar. ha ayrıca 2 .sinide çekerler bunun merak etmeyin öyle bırakılmış zaten gişe bol olursa 2.sini çekelim şeklinde sonlanmış film.İkili çok yakıştığı için çekilmiş bir başka partnerlerle zaten bişeye yaramazmış çünkü ne konu ne senoryo var .gişes,i yüksek olsun die kimse eleştirmiyor herhalde .

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz