Anasayfa Film Eleştirisi ve Yorumlar PAMUK PRENS

PAMUK PRENS

1960
0

PAMUK PRENS

Pamuk Prens, 104 dakikalık bir komedi filmi. 07 Ekim 2016 Cuma gününden itibaren tüm sinemalarda gösterime girecek.

pamuk4

Sit-com türü işlerde ülkemizin en çok ilgi duyulan dizisi kuşkusuz “Çocuklar Duymasın” dizisi idi. 2002 yılında hayatımıza giren dizi, isim, oyuncu değişikleri ile 2013 yılına kadar yayınına kesintilerle devam etti. 380 bölüm yayınlanan dizi, en büyük başarı ile birlikte, arka planda başka sorunların da kaynağı oldu. Dizideki sıfatı ile “Taşfırın Erkeği” Tamer Karadağlı’nın başka rollerde, uzun süreli yer alamaması gibi, dizideki diğer oyuncuların, gerçek isimlerinin bilinmemesi gibi.

pamuk3

Filmin başlangıç noktası “Çocuklar Duymasın” dizisinin yapımcısı Birol Güven’in verdiği eski avansı çıkartmak için, Tamer Karadağlı’ya yeni bir dizi bulma çabaları. Genç ve yetenekli yazar kadrosunun verdiği öneriyi “Kara Prens” dizisinin “Pamuk Prens” e çevrilme hikayesi.

pamuk2

Entourage, Episodes gibi ilgiyle izlenen yabancı diziler gibi, “Pamuk Prens” filmi de aslında kamera arkasında, televizyon ve sinema sektöründe neler olduğunu anlatma çabasıyla karşımızda. Ve oldukça başarılı.

pamuk5

Filmin yönetmenliğini Birol Güven ile Hasan Tolga Pulat paylaşmış. Oyuncu kadrosu ise say say bitmez. Başrolden itibaren başlarsak, Tamer Karadağlı-Arzu Balkan-Birol Güven-Haluk Özenç-Onur Sermik-Gamze Özpınar-Umut Taşdemir-Emre Akça- Deniz Gök, Ali Atıf Bir, Hamdi Alkan, Emel Müftüoğlu, Acun Ilıcalı diye devam ediyor. PAMUK PRENS

Filmde yer alan oyuncular, sektördeki gerçeklerle, kendi karakterleri arasında denge ile karşımızda. Örneğin, yapımcı “Birol Güven” tam da sektörde olduğu gibi kendi kafasındaki diziyi çekmek için, tüm unsurları, yazarları, şirketteki insanları, arkadaşlarını, bıkmadan, sanki başkaları da kendi gibi düşünüyormuş izlenimi yaratarak ikna ediyor.

pamuk6

Diziler, arkasında neler olduğu, güzel fikirden umutla başlayan yeni fikirlerin, nasıl eskitildiğini görmek için, ilk başlangıcından bitimine kadar gülmek istiyorsanız, “Pamuk Prens” filmini kaçırmayın. Bence yılın en başarılı yerli komedi filmi. İyi seyirler.

PAMUK PRENS

OrtaKoltuk Puanı:

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz