Anasayfa Film Eleştirisi ve Yorumlar SENDEN BANA KALAN

SENDEN BANA KALAN

9205
0

2015 Türk yapımı SENDEN BANA KALAN, 118 dakika süreli, romantik-dram türündeki filmin yönetmen koltuğuna yapımcılığıda üstlenen Abdullah Oğuz oturmuş. Başrolleri ise Neslihan Atagül ve Ekin Koç paylaşmış…. Yönetmen Abdullah Oğuz’u önce Asmalı Konak: Hayat, O Şimdi Mahkum, Sıcak ve Mutluluk filmlerinden tanıyoruz. Filmde Mutluluk filminden bir replikliğede yer verilmiş 🙂

Senden Bana Kalan, 2016 yılında çekilen Güney Kore yapımı ”A Millioneire’s First Love” filminden senarist Levent Kazak tarafından sinemamıza uyarlanmış. Filmin çekimleri İstanbul, Ayvalık, Adatepe Küçük Kuyu, Cunda Adası ve Kaz Dağlarında gerçekleştirilmiş.

S

Senaristlerimiz, neden kendi içimizden orjinal bir hikaye bulup senaryo haline getiremez ve yoğunlukla Kore yapımlarına yönelir, anlamakta güçlük çekiyorum. Maalesef üretemiyoruz ve bu nedenle hep yabancıların yaptıklarını kopyalayarak günü kurtarmaya çalışıyoruz. Sonra da şöyle güzel film yaptık, böyle şahane iş çıkarttık diye reklam yaparak seyirciyi salonlara çekmeye çalışıyoruz. Üstüne üstlük, kopyaladığınız filmi bile bire bir kopyalayamıyor ve mantık hataları ile dolu olarak önümüze ”ye” diye koyuyorsunuz. Bence bu iki yüzlülük ve seyircinin cebine göz dikmedir. Ama nereye kadar?? Orjinal hikaye üretmezsek eğer seyirciyi kaybetme riskimiz kaçınılmaz olacaktır.

SEN

Filmin kısaca konusu şöyle: Zengin bir genç olan Özgür (Ekin Koç) 18 yaşına basmıştır. Dedesinin avukatı tarafından, 18 yaşına değmesi nedeni ile vasiyeti yönetim kurulu huzurunda açıklanır. Vasiyet, açık ve nettir. Özgür, dedesinin belirlediği bir kasabada devlet okulunda belirlenen bir harçlıkla liseyi bitirecek ve mirası almaya hak kazanacaktır. Özgür, önce ayak diretse de mecburen kasabaya gider ve okula başlar. Kasabada, aynı okula giden Elif (Neslihan Atagül) ile tanışır. Özgür, zaman ilerledikçe daha önce anne ve babasının yaşam sürdüğü bu kasabada geçmişi ile yüzleşecek ve Elif ile acılarla dolu, geri dönülmez bir gönül ilişkisine yelken açacaktır….

Filmin oyunculukları fena değil, genç oyuncular kendilerine verilen rollerin hakkını vermeye çalışmışlar. Filmin, görüntüleri ve hikayeye uygun müziklerini beğendim.

DİKKAT!!! Daha önce filmin orjinalini izlemediyseniz ve dram seviyorsanız bu filmi sıkılmadan izleyebilirsiniz. Filmin orjinalini izlediyseniz ve üstelik dram sevmiyorum, ben komediden hoşlanıyorum diyorsanız bu film sizi çok sıkabilir.

OrtaKoltuk Puanı:

İYİ SEYİRLER.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz