Sesinde Aşk Var

KÜÇÜK HAYATLARIN BÜYÜK AŞKLARI

Hikâye güzel… Oyunculuk güzel… Müzikler güzel…!

Gençliğimizin vazgeçilmez yıllarıdır lise yılları. Keşke hayatımızın bu zamanlarına karşılık istenebilecek bir fidye olsa…Ya da bu hayatı kaçırdık bir sonrakine bineriz artık diyebilsek… Elimizdeki bedelleri ödenmiş yıllar ile kalakalmışlığımız…

Hababam Sınıfı’nı izlemeyen var mı aramızda ? Tabii ki yok! Peki Hababam Sınıfı gibi bir gençlik filmini bu kadar sevmemizin sebebi nedir ? Cevabı çok basit aslında. Hababam Sınıfı’nda hepimizin hayatından bir parça, bir kare belki bir hayat var. Hepimiz o dönemlerden geçtik ve çok güzel anılar biriktirdik.

Filmi izlemeye başladığınızda gençlik yıllarınıza geri gidiyorsunuz… Anılarınızın duygularınızın hepsi canlanıyor ve adeta filmin bir parçası olarak seyretmeye devam ediyorsunuz. Okulunuzun koridorlarına geri döndüğünüz, eğlencesiyle, aşkıyla, hüznüyle kanınızın deli dolu aktığı yıllar sizin için dönüyor perdede…

Hayatının dönüm noktasında olan Deniz’de derslerine verdiği önemle kararlı adımlar atarken okula yeni gelen Rüzgar ile tanıştıktan sonra kendini bir anda bambaşka duyguların içinde buluyor. Başarı kriterlerini sorgulamaya başlayan Deniz, Rüzgar’ın ısrarıyla artık müzik tutkusunu keşfetme yolculuğuna çıkmıştır. Hayatındaki en önemli sırrı öğrenen Deniz artık şarkı söylemeye değil kendi şarkısını yazmaya başlayacaktır.

Aslında filmi izlerken aşk, dostluk, kötü alışkanlıklar, özgürlük kavramları gibi hep gördüğümüz ama görmezlikten geldiğimiz bazı gerçekleri de bize hatırlatan film anlatmak istediğini anlatıyor ve neyi almamız gerekiyorsa hiç farkında olmadan alıp devam ediyoruz.

Bir film izlerken beni en çok etkileyen şeydir filmin beni içine çekmesi… Senaryonun bütünlüğü, olayların birbirini takip etmesi, oyuncuların performansıyla filmin tamamen etkisi altında giriyorsunuz. Güzel projelere imza atan Osman Taşçı en büyük mutluluğun hayallerimiz olduğunu anlatmayı başarıyor.

Misafir Yazar : YUSUF BAKLAÇ

Yönetmen : Osman Taşçı

Senaryo : Tufan Bora

Görüntü Yönetmeni : Erhan Ergün

Müzik : Barış Aryay

Oyuncular : Burak Tozkoparan, Hayal Köseoğlu, Gizem Güneş, Deniz Barut, Feride Çetin

Türkiye/Romantik/103 Dk.

OrtaKoltuk Puanı:

2 YORUMLAR

  1. FİLMİN KONUSU GÜZEL FAKAT 17 YAŞ GRUBUNDA OYNAMASI GEREKEN OYUNCULAR YERİNE 28 YAŞINDA FİZİKİ OLGUNLUĞA ERİŞMİŞ KOCAMAN KADIN VE ADAMA ROL VERİLMİŞ; DOLAYISIYLA OYUNCULAR ROLLERİNİ YERİNE OTURTAMAMIŞ. YAPIMCI ŞAHIS,FİRMA 17 YAŞINDA CIVIL CIVIL GÖZLERİNDE,YÜZLERİNDE O ENERJİYİ TAŞIYACAK GENÇLERİ BULAMAMIŞ MI? ÇOK YAZIK… HİÇ BİLMEYEN BİRİSİ OLARAK BANA GELSİNLER BİR OYUNCU KADROSU ÇIKARTAYIM ONLARA AKILLARI DURUR… YAPIMCI ACİL BU İŞİ BIRAKSIN.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz