Bu hafta vizyona giren Yeni Mutatlar, bu türün hayranlarını hayal kırıklığına uğratan, beklentileri karşılayamayan zayıf bir bir yapım. Pandemi nedeniyle sinema salonlarına gitmeyen seyircileri sinema salonlarına getirecek bir yapım hiç değil. Sağduyunun esamesinin okunmadığı bu filmin devamının da çekileceğini düşünmüyorum. Marvel Comic özelliklerinden birisine tutunmaya çalışan filmin konusu oldukça basit ve oyuncu seçimi de oldukça kötü. Oyuncuların, izleyeni heyecanlandırmayan, yapay oyuculukları can sıkıcı.

Filmin konusu kısaca şöyle : Rahne Sinclair, Illyana Rasputin, Sam Guthrie ve Roberto da Costa, psikiyatrik takip için izole bir hastanede tutulan genç mutantlardır. Bu gençleri toplum ve kendileri için sakıncalı bulan Dr.Cecilia Reyes, onları güçlerini nasıl kullanacaklarını öğretmek için çalışır. Bu sırada aralarına Danielle Moonstar’ın katılmasıyla birlikte tuhaf olaylar meydana gelmeye başlar. Kendi iyilikleri için rehabilitasyon merkezinde tutulduklarını düşünen grup, çok geçmeden burasının düşündükleri gibi bir yer olmadığını keşfeder. Dünya için tehlike oluşturacağı düşünülen, süper güçleri olan bu 5 genç, gerçekten tehlikeli mi yoksa Reyes’ın mahkumları mıdır?

67 Milyon dolar gibi Hollywood standartlarının çok altında düşük bir bütçeyle çekilen Yeni Mutantlar filminde CGI, Post Prodüksiyon da tamamen işlenmiş gibi görünen çok çeşitli yaratıklar oldukça yaratıcı ancak bu tasarımlara beyaz perde de verilen görünme süresi oldukça kısa. Bu sahneler biraz uzatılabilseydi izleyiciler için filmin vuruculuğu iki kat yukarı çıkabilirdi. Yönetmen, bu fırsatı ayağı ile tepmiş sanki. Filmin türü korku ama yukarıda belirttiğim kısa görüntüler nedeniyle maalesef seyirciyi korkutamıyor.

Yönetmen Boone, Korku-Gerilim-Bilimkurgu türündeki filminde karakterleri derinliğine incelemek ve aksiyonu yükseltmek yerine genç mutantların aşk hayatına derinlemesine niye girmiş, gençlerin aşkı için neden bu kadar çaba göstermiş anlayamadım doğrusu. Filmin başında bize sunduğu X-Men dünyasında geçen korkuyu benimseyip devamını getirebilseydi hikayeyi daha canlı izlenebilir tutabilirdi. Boone, filminde birçok işi aynı anda yapmaya çalışmış ama ne yazık ki çoğunda bana göre başarısız olmuş.

Yönetmen : Josh Boone

Senaryo : Josh Boone, Knate Lee

Görüntü Yönetmeni : Peter Deming

Müzik : Mark Snow

Oyuncular : Maisie Williams, Anya Taylor-Joy, Charlie Heaton, Henry Zaga, Alice Braga, Happy Anderson, Mickey Gilmore

ABD / Korku-Gerilim-Bilimkurgu / 93 Dk.

OrtaKoltuk Puanı:

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz