Asterix : Sihirli İksirin Sırrı

Asterix: Sihirli İksirin Sırrı filminde, iksirin formülünü paylaşacağı büyücüyü seçmek için Asterix ve Oburix ile birlikte macera dolu bir yolculuğa çıkan Büyüfix’in maceraları hikaye ediliyor.

Sihirli iksir, Galyalıların gücüne güç katan özel bir karışımdır. Sihirli iksirin formülünü tek bilen kişi olan Büyüfix, iksiri hazırlamak için gereli otları toplamaya ormana gider. Fakat burada geçirdiği ufak bir kaza sonucu ayağını incitir. Büyüfix bu yaşına kadar bir kere bile ayağı burkulmamıştır. Böyle bir kaza yaşaması Büyüfix’i farklı düşüncelere sürükler. Artık iyice yaşlanan Büyüfix, sihirli iksirin tarifinin artık sadece kendisinin bilmemesi gerektiğini düşünür. Bunun için de öncelikle iksirin formülünü emanet edebileceği genç bir varis bulmak zorundadır. Sihirli iksirin formülünün, yanlış kişilerin eline geçmesi büyük bir tehlike oluşturacağı için seçilecek kişi çok önemlidir. Büyüfix, iksirin tarifini paylaşacağı yetenekli ve dürüst büyücüyü seçmek için Galya’yı baştan başa dolaşmaya karar verir. Ona bu yolculuğunda Asterix ve Oburix de eşlik eder..

Orijinal ismi ”Astérix – Le Secret de la Potion Magique” olan filmin yönetmen koltuğuna senaryosunuda birlikte yazan Alexandre Astier ve Louis Clichy birlikte oturmuş. Seslendirme kadrosu ise Christian Clavier, Guillaume Briat, Bernard Alene, Florence Foresti, Serge Papagalli, Laurent Morteau, François Morel, Lionnel Astier isimlerinden oluşturulmuş.

Türkiye Dağıtım : ÖZEN FİLM

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz