Dora ve Kayıp Altın Şehri  /   Dora and the Lost City of Gold

Dora ve Kayıp Altın Şehri filminde, Dora isminde genç bir kızın ailesini kurtarma ve kayıp İnka uygarlığının arkasındaki gizemi çözme maceraları hikaye ediliyor.

Dora, keşif yapmayı seven  doğayla iç içe büyümüş bir kızdır. Hayatının büyük bölümünü ailesiyle birlikte ormanları keşfederek ve doğayla iç içe geçirmiştir. Ancak şimdi Dora’nın önünde onu balta girmemiş ormanlardan çok daha fazla korkutan bir macera vardır ve bu maceradan kaçma şansı yoktur. Artık liseye gitmek zorundadır. Her zaman bir kaşifin ruhunu taşıyan genç Dora hızla kendine arkadaşlar bulur. En yakın arkadaşı olan maymun Boots, Diego ve bir grup ayaktakımı kısa sürede Dora’nın en yakın arkadaşı olur. Yeni arkadaş grubu, genç Dora’nın ailesini kurtarmak ve kayıp İnka uygarlığının arkasındaki tahmin edilemez gizemi çözmek için rengarenk bir maceraya atılırlar..

Orijinal ismi ”Dora and the Lost City of Gold” olan filmin senaryosunu Nicholas Stoller yazarken yönetmen koltuğuna James Bobin oturmuş. Oyuncu kadrosu ise Isabela Moner, Eugenio Derbez, Micke Moreno, Nicholas Coombe, Madeleine Madden, Temuera Morrison, Adriana Barraza isimlerinden oluşturulmuş.

Türkiye Dağıtım : UIP Türkiye

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here