Dünya Hali

Dünya Hali filminde, animatörlük yapan iyi niyetli Serdar ile idealist bir gazeteci olan Gizem’in tanışarak birbirlerine aşık olmaları hikaye ediliyor.

İTÜ Makine bölümü mezunu olan Serdar, yaşamını animatörlük yaparak sürdürmektedir. İçine kapanık biri olan Serdar uzun süredir Gizem adındaki genç bir kadından hoşlanmaktadır. Fakat Gizem’in ne bu aşktan ne de Serdar’ın varlığından haberi vardır. Gizemle tanışmaya bir türlü cesaret edemeyen Serdar, ev arkadaşları Batu ve Masal ile girdiği iddiayı kaybedince Gizemle tanışıp onun kalbini çalmak zorunda kalır. Gizem ile nasıl iletişim kuracağını bilemeyen Serdar’ın ayağına büyük bir fırsat gelir. Ah Güzel İstanbul dergisinde çalışan Gizem, aşkı olma korkusu olan filofobi hakkında bir çalışma yapmaktadır. Konu ile ilgili röportaj yapması gereken Gizem karşısında kendisini filofobik olarak tanıtan Serdar’ı bulur. Serdar bir yandan Gizem’in gönlünü kazanmaya çalışırken bir yandan da Gizem’e aşık olan dergi patronu Arda ve onu evlendirmeye çalışan annesi Halime’yle baş etmeye çalışır…

Senaryosunu Okan Cil‘in yazdığı filmin yönetmen koltuğuna Ömer Can otururken oyuncu kadrosu Murat Dalkılıç, Melis Sözen, Eren Hacısalihoğlu, Demet Gül, Serenay Aktaş, Gökay Müftüoğlu, Birsen Dürülü, Parla Şenol, Sadık Gürbüz, Özlem Çakar, Levent Çimen, Tuba Karabey isimlerinden oluşturulmuş.

Yapım : PUSULA FİLM

Türkiye Dağıtım : CJ ENTERTAİNMENT TURKEY

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz