Hızlı ve Öfkeli 10 / Fast X

Hızlı ve Öfkeli 10 filminde, Dom Toretto ve ekibinin öldürdüğü Brezilya uyuşturucu kralı Hernan Reyes’in oğlu Dante’nin, aradan geçen 12 yıl sonra babasının intikamını almak için ortaya çıkışı hikaye ediliyor.

2011 yılının Hızlı ve Öfkeli 5 filminde Dom ve ekibi, Rio de Janeiro’daki bir köprünün üstünde Brezilyalı alçak uyuşturucu kralı Hernan Reyes’i ortadan kaldırıp krallığını yok etmişti. Ama bilmedikleri Reyes’in oğlu Dante’nin her şeye tanıklık ettiği ve son 12 yılını Dom’un yaptıklarının bedelini ödemesi için bir plan yaparak geçirdiğiydi.

Dante’nin planı, Dom’un ailesini Los Angeles’tan Roma’nın yeraltı mezarlarına, Brezilya’dan Londra’ya ve Portekiz’den Antarktika’ya kadar dağıtacak. Yeni müttefikler bulunacak ve eski düşmanlar yeniden ortaya çıkacak. Ama Dom 8 yaşındaki kendi oğlunun Dante’nin intikamının nihai hedefi olduğunu anlayınca her şey değişecek.

Yönetmen : Louis Leterrier

Senaryo : Dan Mazeau, Justin Lin

Görüntü Yönetmeni : Stephen F. Windon

Müzik : Brian Tyler

Oyuncular : Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, Chris “Ludacris” Bridges, Jason Momoa, Nathalie Emmanuel, Jordana Brewster, John Cena, Jason Statham, Sung Kang, Alan Ritchson, Daniela Melchior, Scott Eastwood ve Helen Mirren, Charlize Theron, Brie Larson, Rita Moreno

ABD / Aksiyon-Macera /

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz