Anasayfa Film Fragmanı Horoz Bayramı

Horoz Bayramı

100
0

Horoz Bayramı filminde,  Bayram isminde köyde yaşayan evli, çocuklu fırıldak bir adamın yaşamı hikaye ediliyor.

İnsanların, bazı durumlarda başladıkları işin ağırlığını önceden kestirmemelerinden, sonuçta bir hayli borca düşmelerinden, bu vaziyetten kurtulmak için kimilerinin karısını, çocuğunu ortada bırakıp kazanç sağlamak için gurbete gitmelerinden orada İstanbul kızlarına uyarak ailelerini unutmalarından , nihayet gurbetin acılarını anlayıp yurda dönmelerinden söz edilir.

Bayram , başladığı işin uğursuzluğuna göre bir hayli borca düşer.Herkese borcu vardır bu işin içinden çıkamaz , herkes borcunu ister. O, İstanbul’a gidip para kazanıp insanların borcunu ödeme niyetindedir ancak karısı Zernişan hanım buna razı olmaz. Oranın bataklık olduğunu erkeklerin kadınlara takılarak ailesini terk ettiğini söyler.

Çaresiz kalan Bayram fırıldak işler düşünür. Halfeti’de animatör olarak çalışan sihirbaz dostu Recep’e müracaat eder.

Recep Bayram’la önceden kurdukları plana esasen kasabaya gelirler. Kasaba halkını bir yere toplayarak biraz gösteri yaparlar. Bundan sonra bayram büyük bir kutuya saklanır. Kutun ağzı açıldığında önceden oraya koydukları horoz çıkar. Bayram, kutunun altından çıkarak kaçar otobüse biner İstanbul’a gider..

Yapımcılığını Vessa Yapım’ın üstlendiği filmin senaryosunu İmmir Memmedli yazmış. Yönetmen koltuğuna Mustafa Diyar Demirsoy otururken oyuncu kadrosu ise Abdullah Arslan, Sahra Zeyni, Hüseyin Taş, Zulfi Hamit Altın, Şükran Çağman ve Yuşa Parez isimlerinden oluşturulmuş. Türkiye Dağıtım : MC FİLM

 

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here