İmparator : Yeraltı Dünyasının Hükümdarı /  L’Empereur de Paris

İmparator: Yeraltı Dünyasının Hükümdarı filminde, dünyanın en büyük ceza evinden kaçmayı başaran François Vidocq isimli eski bir mahkumun, işlemediği bir cinayetle suçlanmasıyla birlikte kendisini, yeraltı dünyasında bir savaşın içinde bulması hikaye ediliyor.

Napolyon döneminde, ülkenin en büyük cezaevlerinden birinden kaçmayı başarabilen tek kişi François Vidocq’tan başkası değildir. Kaçışı ile tüm dillere dolanan François, basit bir tüccar kılığına girerek varlığını unutturmaya çalışır. Ancak geçmişi onun peşini bırakmaz. Eski hücre arkadaşları tarafından işlemediği bir cinayetle suçlanan François, masumiyetini ve iyi niyetini göstermek için polisle anlaşma yaparak özgürlüğü karşılığında yeraltı dünyasına karşı polisle birlikte savaşır. Eski mahkum, polis memurlarının düşmanlığı ve kafasına konan bedel ile birlikte yeraltı dünyasının öfke dolu dünyasının içine girer..

Orijinal ismi ”L’Empereur de Paris” olan filmin senaryosunu Eric Besnard yazarken yönetmen koltuğuna Jean-Francois Richet oturmuş. Oyuncu kadrosu ise Vincet Cassel, Freya Mavor, Denis Menochet, Olga Kurylenko, August Diehl, Fabrice Luchini, Patrick Chesnais isimlerinden oluşturulmuş.

Türkiye Dağıtım : ÖZEN FİLM

 

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz