Just Mercy filminde,Harvard üniversitesinden mezun olan genç avukat Bryan Stevenson’ın 1987 yılında bir genç kızın ölümünden sorumlu tutulup haksız yere idam cezasına çarptırılan bir adamın suçsuzluğunu kanıtlamaya çalışması hikaye ediliyor.

Gerçek bir hikayeye sahip olan “Just Mercy: A Story of Justice and Redemption” kitabından uyarlanmış. Genç avukat Bryan Stevenson, adaletin yerini bulması için büyük bir mücadeleye girişir. Harvard’dan mezun olduktan sonra Bryan’ın para kazandıran işlerde yer alması beklenir. Ancak o, Alabama’da haksız yere mahkum edilen bir adamın peşinden gider. Yerel avukat Eva Ansley’in de yardımıyla, 1987 yılında ölüme mahkum edilen bir adamın suçsuzluğunu kanıtlamaya çalışacaklardır. Walter McMillan, 18 yaşındaki genç bir kızın ölümünden sorumlu tutuluyordur. Ancak onun sorumlu tutulması için hiçbir kanıt bulunmamasına arağmen McMillan ölüme mahkum edilmiştir. Bryan, Walter’ın suçsuzluğunu kanıtlamaya çalışırken, ilerleyen zamanlarda aslında ırkçılığa karşı savaş vermeye başladığını anlayacaktır..

Yönetmen koltuğuna, senaryosunu Andrew Lanham ile birlikte yazan Destin Daniel Cretton otururken oyuncu kadrosu Michael B. Jordan, Jamie Foxx, Brie Larson, Rob Morgan (ıv), Tim Blake Nelson, Rafe Spall, O’Shea Jackson Jr., Karan Kendrick isimlerinden oluşturulmuş.

Türkiye Dağıtım : Warner Bros Turkey

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here