Kolej Havası

Kolej Havası belgeselinde, Beşiktaşlı olmanın ne demek olduğu, Türk futbolunun dünü ve bugünü gözler önüne seriliyor. Kolej Havası’, Beşiktaş’ın futbol tarihinin en parlak dönemlerinden birine imza atan, 1989-92 yılları arasında üst üste 3 şampiyonluk kazandığı takıma odaklanıyor. Serpil Hamdi Tüzün’ün kurduğu Özkaynak Düzeni ile başlayıp Süleyman Seba’nın temsil ettiği değerlerle yoğurulan bu ekibin hikayesinin köklerine iniyor. İzleyicileri; sporda centilmenliğin, takımdaşlığın mütevazılığın paradan ve şampiyonluktan önce geldiği günlere uzanan bir yolculuğa çıkartarak Türkiye futbolunun bugünkü sorunlarının altını çizmeyi amaçlıyor.

Metin Tekin, Feyyaz Uçar, Rıza Çalımbay, Mehmet Özdilek gibi efsane futbolcuların yanı sıra filmde Zafer Algöz ve Feridun Düzağaç gibi sanatçılar da Beşiktaş taraftar ilişkisine ve dönemin atmosferine dair anılarıyla yer alıyorlar.

‘Kolej Havası’ belgeselinde, Beşiktaşlı olmanın ne demek olduğuyla birlikte Türk futbolunun dünü ve bugününü gözler önüne serilirken iyi bir insan olmanın ve sporu sevgi, saygı, dostluk içinde insan hayatına dahil etmenin önemi vurgulanıyor.

Belgeselin yönetmen koltuğuna Mehmet Sertan Ünver oturmuş.

Türkiye Dağıtım : CGV Mars Dağıtım

 

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here