Kral Olacak Çocuk

Kral Olacak Çocuk filminde, Alex isminde 12 yaşındaki bir çocuğun, tesadüfen efsanevi kılıç Excalibur’u bulması sonucu gelişen olaylar hikaye ediliyor.

İngiltere’de yaşayan Alex, 12 yaşında küçük bir çocuktur. Arkadaşları olsa da okulun en havalı çocuğu olmaktan çok uzaktadır ve okuldaki kabadayılarla her gün uğraşmak zorundadır. Alex, kendine göre büyük olan bu sorunlarla uğraşırken şans eseri, efsanevi kılıç Excalibur’u bulur. Artık, tarihin en güçlü savaş aleti İngiltere’nin en güçten yoksun çocuğunun elleri arasındadır. Asıl macera, Alex’in kötü niyetli Ortaçağ büyücüsü Morgana’yı öğrenmesi ile başlayacaktır. Güçlü büyücü Merlin’in de dahil olduğu bu macerada Alex ve en yakın arkadaş grubu, Morgana’nın dünyayı dize getirme planına engel olmak zorundadır..

Orijinal ismi ”The Kid Who Would Be King” olan filmin yönetmen koltuğuna senaryosunu da yazan Joe Cornish otururken oyuncu kadrosu Louis Serkis, Dean Chaumoo, Tom Taylor, Rhianna Doris, Angus Imrie, Sir Patrick Stewart, Rebecca Ferguson isimlerinden oluşturulmuş.

Türkiye Dağıtım : TME (The Moments Entertainment)

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz