Minari filminde, 1980 yılında 7 yaşındaki Kore kökenli Amerikalı David’in babası Jacob’un isteği üzerine annesi ve kardeşleri ile birlikte Arkansas’da kırsal bir bölgeye taşınması sonucu değişen yaşamları hikaye ediliyor.

1980’li yıllarda 7 yaşındaki Kore kökenli Amerikalı David, babası Jacob’un isteği üzerine annesi ve kardeşi ile birlikte Arkansas’ta kırsal bir bölgeye taşınır. Aile, burada yeni bir çevre ve yaşam tarzı ile karşı karşıya kalır. David’in annesi Monica, hiçliğin ortasındaki bu mobil evde yaşamaktan dolayı korkulara kapılırken, David ve kız kardeşi yeni hayatlarından oldukça fazla sıkılır. Bu sırada aileye, onlarla birlikte yaşamak için Kore’den gelen büyükanne de katılır. Jakob, dokunulmamış toprakta bir çiftlik yaratmaya çalışırken, ailesini ve evliliğini tehlikeye atmaya başlar…

Yönetmen koltuğuna, filmin senaryosunu da yazan Lee Isaac Chung otururken oyuncu kadrosu Steven Yeun, Yeri Han, Alan S. Kim, Youn Yuh Jung, Will Patton, Chloe Lee, Scott Haze, Warren Lane, Laurie Cummings isimlerinden oluşturulmuş.

Görüntü Yönetmeni : Lachlan Milne / Kurgu : Harry Yoon / Müzik : Emile Mosseri

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz