Muhbir  /  The informer

Muhbir filminde, Pete Koslow isminde özgürlüğe kavuşmak için uyuşturucu çetesinin içerisinde sızmak zorunda kalan eski bir ajanın varolma mücadelesi hikaye ediliyor.

Eski bir özel kuvvetler ajanı olan Pete Koslow, onurlu ve takdirlerle dolu yıllardan sonra emekliye ayrılmıştır. Pete Koslow’un mutlu dünyası, karısını korumak için girdiği bir mücadeleden sonra hapse girmesi sonucu değişir. Hükümet tarafından Koslow’a, iki FBI ajanı için muhbirlik yapmak ve gizli yeteneklerini kullanarak New York’taki en güçlü suç patronu olan General’i devirmeyi kabul etmesi durumunda erken tahliye şansı sunulur. Ancak, Koslow’a özgürlüğünü kazandırması gereken gizli operasyon gizli bir NYPD polisinin ölümüne yol açtığında işler değişir ve Koslow kendisini FBI ve mafya arasındaki çapraz ateşin ortasında bulur. General, Koslow’un suçu üzerine alıp hapisanenin içinden bir uyuşturucu operasyonuna öncülük etmesi için onu hapishaneye geri göndermekte ısrarcı olur. FBI da, General’in operasyonu için hapishaneye geri dönmenin, Koslow’un onlarla olan anlaşmasını sürdürmek adına yapabileceği tek şey olduğunu söyler. İmkansız seçeneklerle çevrili olan Koslow, kendisini ve ailesini kurtarmak için New York’un en güçlü üç örgütünün, FBI’ın, mayfanın ve New York Polis Departmanı’nın pençelerinden kurtulmak zorundadır…

Senaryosunu Matt Cook ve Rowan joffe ikilisinin birlikte yazdığı filmin yönetmen koltuğuna Andrea Di Stefano otururken oyuncu kadrosu Joel Kinnaman, Clive Owen, Common, Ana de Armas, Rosamund Pike, Ruth Bradley, Sam Spruell, Martin McCann, Nasir Jama, Jenna Willis isimlerinden oluşturulmuş.

Türkiye Dağıtım : CHANTİER FİLMS

 

İLEMuhbir
KAYNAKMuhbir
Önceki yazıCold Pursuit
Sonraki yazıİmgeler ve Sözcükler

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here