Nuh Tepesi filminde, 40 yaşlarında Ömer isminde bir adamın babasının ricasını kıramayıp İstanbul’dan, öldüğünde gömülmek için kendisinin diktiğini iddia ettiği köyün tepesindeki ağacın yerini göstermek için Bursa’nın bir köyüne gitmeleri sonucu gelişen olaylar hikaye ediliyor.

Orta yaş krizi ile baş etmeye çalışan Ömer, babasının isteği üzerine onunla birlikte İstanbul’dan memleketleri Bursa’ya doğru yola koyulur. Ömer’in babası, öldüğü zaman köyün tepesinde bulunan, yıllar önce kendisinin diktiğini iddia ettiği bir ağacın altına gömülmek istemektedir. Ömer babasının isteğini kabul etse de, başta muhtar olmak üzere tüm köy halkı bu isteğe şiddetle karşı çıkar. Nuh Peygamber tarafından dikildiğine inandıkları ağaç, köylü için adeta bir geçim kapısı olmuş, günde onlarca kişi tarafından ziyaret edilir hale gelmiştir. Ömer ve babası, arazinin kendilerine ait olduğunu kanıtlayabilmek için uğraşırken, bürokrasi engeline takılırlar. Köyde geçirdikleri zaman süresinde yıllardır birbirlerinden uzak olan baba oğul, söyleyemeyip içlerinde biriktirdiklerini dışa vurmaya başlarlar..

Yönetmen koltuğuna, filmin senaryosunu da yazan Cenk Ertürk otururken oyuncu kadrosu Haluk Bilginer, Ali Atay, Mehmet Özgür, Arın Kuşaksızoğlu, Hande Doğandemir, Kerem Alp Kabul, İsmail Ay, Hüseyin Taş, Murat Deniz, Murat Dada, Cantürk Çolak, Oğuzhan Ayaz isimlerinden oluşturulmuş.

Yapım : UsFilm / KlinkerFilm

Türkiye Dağıtım : CGV Mars Dağıtım

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz