Seninle Başım Dertte

Seninle Başım Dertte filminde, ölen eşinin yaptığı hatayı telafi etmeye çalışan bir kadının yaşadığı komik olaylar hikaye ediliyor.

Bir kahraman olan polis şefi Santi’nin eşi Yvonne, oğlu ile birlikte Fransa’nın güneyinde bir sahil kasabasında yaşamaktadır. Genç kadının oğlu, ölen babasını kendisine idol olarak belirler. Fakat Yvonne, herkesin gözünde kahraman olan kocasının ölümünün ardından, onun aslında yoz bir polis olduğunu öğrenir. Üstelik kocası, Antoine adındaki masum birinin 8 yıl hapis cezası almasına da neden olmuştur. Yvonne, öğrendikleri karşısında büyük bir hayal kırıklığı yaşar. Kocasının yaptıklarını telafi etmek isteyen Yvonne, Antoine’a yardım etmeye karar verir. Hapis cezası biten Antoine’yi arayan genç kadın, sonunda onu bulduğunda kendisini bir eskort olarak tanıtmak zorunda kalır. Yvonne, hapisten çıktıktan sonra yeni hayatına alışmakta zorlanan, ruhsal dengesini kaybeden Antoine’yi hayata döndürmek için her şeyi yapmaya kararlıdır..

Orijinal ismi ”The Trouble With You / En Liberte !” olan filmin yönetmen koltuğuna senaryosunu Benjamin Charbit ve Benoît Graffin ikilisi ile birlikte yazan Pierre Salvadori oturmuş. Oyuncu kadrosu ise Adèle Haenel, Pio Marmaï, Audrey Tautou, Vincent Elbaz, Damien Bonnard, Hocine Choutri, Octave Bossuet, Norbert Ferrer isimlerinden oluşturulmuş.

Türkiye Dağıtım : BİR FİLM / BAŞKA SİNEMA

İLESeninle Başım Dertte
KAYNAKSeninle Başım Dertte
Önceki yazıYeşil Rehber
Sonraki yazıMazlum Kuzey & Kuddusi 2

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz