Wıcked

Yirmi yıldır sahnelerin en sevilen ve en uzun soluklu müzikallerinden biri olan Wicked, Oz cadılarının hikayesi ile uzun zamandır beklenen sinema yolculuğuna başlıyor.

Sıradışı yeşil teni nedeniyle yanlış anlaşılan ve gerçek gücünü henüz keşfetmemiş genç bir kadın olan Elphaba ve ayrıcalık ve hırsla bezenmiş, gerçek kalbini henüz keşfetmemiş popüler bir genç kadın olan Glinda, fantastik Oz Ülkesi’ndeki Shiz Üniversitesi’nde öğrenciyken tanışır ve aralarında alışılmadık ama derin bir dostluk oluşur. Muhteşem Oz Büyücüsü ile karşılaşmalarının ardından dostlukları bir dönüm noktasına ulaşır ve hayatları çok farklı yollara sapar. Glinda’nın popülerliğe olan amansız arzusu; onu, güç tarafından baştan çıkarılırken, Elphaba’nın kendine ve çevresindekilere sadık kalma kararlılığı, geleceği üzerinde beklenmedik ve şoke edici sonuçlar doğuracaktır. Oz’daki olağanüstü maceraları, sonunda İyi Glinda ve Batı’nın Kötü Cadısı olarak yazgılarını tamamlamalarını sağlayacaktır.

Yönetmen : Jon M. Chu

Senaryo : Winnie Holzman, Stephen Schwartz

Görüntü Yönetmeni : Alice Brooks

Müzik : Stephen Schwartz

Oyuncular : Cynthia Erivo, Ariana Grande, Michelle Yeoh, Jeff Goldblum, Jonathan Bailey, Ethan Slater, Marissa Bode, Bowen Yang, Bronwyn James and Keala Settle

ABD / Müzikal-Romantik-Fantastik /

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz