İç Savaş / Civil War

İç Savaş filminde, Yakın gelecekte 19 eyaletin birlikten ayrılmasıyla Amerika’nın çöküşün eşiğine gelişi hikaye ediliyor.

ABD Yüksek Mahkemesi’nin, Teksas’ta Meksika sınırına göçmen geçişini engellemek amacıyla konulan dikenli tellerin kaldırılabileceğine karar vermesi üzerine gerginlik artmaya devam ederken, gözler yakın zamanda gösterime girecek olan Civil War / İç Savaş filmine çevrildi. Yakın bir gelecekte geçen İç Savaş filminin geleceğin bir fragmanı olduğu konuşuluyor.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 19 eyaletin birlikten ayrılmasıyla başlayan İç Savaş filminde, ABD çöküşün eşiğine geliyor.  Özellikle Teksas ve Kaliforniya’nın bağımsızlığını ilan etmesinin dikkat çektiği senaryoda, iç savaşı sırasında bir grup gazetecinin hayatlarının en büyük hikayesini anlatmak için girdikleri büyük mücadeleyi izleyeceğiz.

Amerika Birleşik Devletleri’nde Anayasa Mahkemesi’nin Meksika sınırında dikenli tellerin kaldırılabileceğine karar vermesi üzerine gerilim tırmanırken, hafta başında 25 eyalet valisi Teksas Valisi Greg Abbott’un ‘anayasal meşru müdafaa hakkını destekleyen’ ortak bir bildiri yayımladı. Teksas’ın Cumhuriyetçi valisi Greg Abbott ile federal hükümet arasında göçmenler konusunda başlayan bu gerilim, yakın zamanda gösterime girecek olan Civil War / İç Savaş filminin öngörüsel bir programlama yani halkı olacaklara hazırlayan bir film mi olduğu sorusunu gündeme getirdi.  

Yönetmen / Senaryo : Alex Garland

Görüntü Yönetmeni : Rob Hardy

Kurgu : Jake Roberts

Müzik : Geoff Barrow, Benjamin Salisbury

Oyuncular : Kirsten Dunst, Wagner Moura, Nick Offerman, Stephen McKinley Henderson, Cailee Spaeny, Karl Glusman, Sonoya Mizuno, Jesse Plemons

ABD / Aksiyon-Bilimkurgu-Dram / 109 Dk.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz