Anasayfa Film Eleştirisi ve Yorumlar Açık Deniz 3 : Kafes Dalışı

Açık Deniz 3 : Kafes Dalışı

3425
0

Açık Deniz 3 : Kafes Dalışı  (Open Water 3: Cage Dive)

Açık Deniz 3 : Kafes Dalışı, 2016 Avustralya yapımı, korku/drama türü 80 dakikalık bir film. Açık Deniz serisinin 3. Olan film, afişinden başlayarak, tanıtım filmlerinde de yer alan görüntülerle, sinema tarihinin en başarılı korku/drama türü Steven Spielberg’in 1975 yılı yapımı “Jaws” filminin benzeri bir yapıyı vaat ediyor.

”Açık Deniz” serisinin ilk filmi 500.000 USD maliyetle, yaklaşık 55 Milyon USD gişe hasılatı ile büyük bir ticari başarı olarak yerini almıştır. “Açık Deniz 2” filmi ise bu sefer maliyeti yükselterek 1.2 Milyon USD ile vizyona girmiş ve sadece 6,8 Milyon USD gişe hasılatı toplayabilmiştir. Görülen o ki, “Açık Deniz” filmi başladığı yüksek getiriden aşağı yönünde devam eden çizgisini, başka bir deyişle başarısızlığa doğru giden çizgisini sürdürüyor.

Filmin konusunu kısaca özetleyelim izninizle. 100.000 USD ödüllü yarışmaya katılmak isteyen, Kaliforniyalı 2 kardeş ve kardeşlerden Jeff’in sevgilisi Megan, yarışma için beklenen videoyu çekmek üzere Avustralya’ya giderler. Avustralya’da onları Jeff ve Josh’ın kuzenleri Greg karşılar. Greg ekibe Avustralya’yı gezdirirken, akıllarında tek şey vardır, açık denizde bir kafeste dünyanın en büyük köpekbalıkları arasında çekecekleri video ve bu sayede kazanacakları büyük ikramiye..

Film boyunca öyküyü, sanki  TV haber programı ya da TV için hazırlanmış bir belgesel izler gibi takip ederiz. Filmin senaryo olarak baktığımızda, başarılı bir yapısı olmasına rağmen, filmin 80 dakikalık kısa süresine rağmen bir türlü ilerlemeyen dramatik yapı ile sağlıklı bir çizgi taşıdığını söyleyemeyiz. Çatışma noktalarının çok zayıf, geçişlerin inandırıcılıktan uzak hızlı ve yapay olduğunu da ilave etmeliyiz.

Sinemada izlenebilecek bir filmden çok, gece yarısı yayınlanan TV filmlerini anımsatan film, sinema salonunda dışarıdaki nemden kurtulmak isteyen seyircilere uygun bir seçenek olarak durmakta.

Film notum:

 

İLEAçık Deniz 3 : Kafes Dalışı
KAYNAKAçık Deniz 3 : Kafes Dalışı
Önceki yazıHer Şey
Sonraki yazıanne!

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz