Bebek Geliyorum Demez

İLK BEBEK HEYECANI BAŞKADIR..

Yönetmen koltuğuna, filmin senaryosunu Işıl Şenol Kaya ve Doğan Yavuz ile birlikte yazan Hakan Cigaoğlu oturmuş.

Yeni evli çift Alper (Ali İl) ve Beste (Başak Parlak) küçük bir anlaşmazlık yüzünden birbirlerine küstürler. Özel bir şirkette çalışan Beste, roman yazmaktadır ama bir türlü romanını yayınlatamaz. Ali ise yine özel bir şirkette terfi etmek için uğraşıp durmaktadır. Günlerden bir gün midesi bulanan Beste kendine test yapar ve hamile olduğunu öğrenince eşi Ali’ye müjdeyi verir. Genç çift, hamilelik sürecinde takıntılı anne- babaları ve birbirinden ilginç arkadaşları sayesinde komik, eğlenceli ve heyecanlı günler yaşamaya başlarlar..

Bebek Geliyorum Demez, eğlencesi bol keyifli bir yapım olmuş. Argo kelimelerin ve küfürün ”K” sinin bile olmadığı hikayeyi, başından sonuna kadar esnemeden, sıkılmadan, gülerek izliyorsunuz. Ben hep diyorum, eski Yeşilçam yapımları gibi küfürün olmadığı, herkesin izlerken keyif alacağı eğlenceli komediler yapmak mümkün. Bebek Geliyorum Demez filmi de bunun taze bir örneği. Böyle keyifli bir yapımın altına imza attıkları için filmin senarist ve yapımcılarını duyarlı davranmaları nedeniyle kutluyorum.

Bebek Geliyorum Demez filmindeki beğenmediğim tek şey reklamlar. Filmin hemen her karesinde, bir inşaat şirketinin, bir bebek ihtiyaçları satan firmanın vb. kurumların reklamının yapılması hoş olmamış. Bir ara reklam filmi izliyorum hissine kapıldım. Yapımcıların sponsor bulup kaynak yaratma çabalarını anlayabiliyorum ama bunu senaryoya minumum seviyede yansıtmaları gerekiyor. Yoksa bu işleyiş böyle devam ederse ana hedeften sapıp başka yönlere gitmeye başlar.

Çoluk çocuk sahibi olup, bebek heyecanını yaşamış ailelerin, yeni evli genç çiftlerin ve evlenme hazırlığı içinde olan gençlere bu filmi gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum. Hepsinin bu filmden, gülüp eğlenmenin yanında ders alabilecekleri mesajlarda var.

Birbirinden ayrı düşünceye sahip iki insan evlenip mutlu olabilir mi? Zaman ilerledikçe fikir ayrılıkları, sevgilerinin önünde set oluşturabilir mi? Birisi ”A” ötekisi ”Z” derse ne olur? Bana göre sonuç hüsran olur! Bu sorun, karşındakini anlayabilme, hoşgörü, fikirlerine ve yaptığı işe saygı duyma sayesinde çözülebilir diyeceğim ama ben 35 yıldır evliyim hala çözemedim ne yazık ki..

Filmin kamerasını, kurgusunu, müziklerini ve oyunculuklarını beğendim. Tutumlu baba rolünde Cezmi Baskın, kızına çok düşkün evcimen baba rolünde Mehmet Ali Kaptanlar, çocuk doktoru fenomen ”F” rolünde Bahtiyar Engin ve Arka Sokaklar dizisinin Zeliş’i Yüsra Geyik diğerlerine göre oyunculuk olarak öne çıkan isimler.

Sözün  Özü : Keyifli, neşeli, eğlenceli bir hikayeyi, tadında bir anlatımla sinema salonlarına taşıyan Hakan Cigaoğlu’nun ilk uzun metraj filmini kaçırmamanızı tavsiye ediyor, kahkahanızın her daim bol olmasını diliyorum.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz