Deli Aşk filminin yönetmenliğini, senaryosunu da birlikte yazan Murat Dündar ve Murat Emre Kaman birlikte üstlenmiş. Cem Yılmaz’ın yapımcılığını üstlendiği ve 5 Milyon TL. bütçeye sahip olan filmin çekimlerinin %80’i Adana, geri kalanı İstanbul’da 30 günlük sürede tamamlanmış.

Önce özet: Adana’da Maraş dondurmacısı olan Ekrem (Emrah Kaman), Guınness Rekorlar kitabına girebilmek için kalp şeklinde dünyanın en büyük dondurmasını yapar ve düzenlediği organizasyona şehrin ileri gelenleri ile birlikte ünlü sanatçı Hakan Altun’u da davet eder. Ekrem, Organizasyonun ortasında sevgilisi Neşe’ye (Pelin Akil) Hakan Altun’un aşk şarkısı eşliğinde evlenme teklifi yapar. Neşe, ”tembel- bencil ve düşüncesiz” olarak suçladığı Ekrem’in evlilik teklifini kabul etmez. Bu duruma çok üzülen Ekrem, kendisinin ”tembel-bencil-düşüncesiz” olmadığını Neşe’ye ispat etmek için sakarlıklarla dolu eğlenceli bir maceraya yelken açar..

Deli Aşk’ın basit konusunun merkezine yerleştirilen saf, temiz kalpli ve sakar kahramanı bana rahmetli Kemal Sunal’lı filmleri hatırlattı. O Yeşilçam filmlerinde iki sevgilinin arasına başka bir erkek girer ve kahramanımız kızı kazanabilmek için akıl hocası en yakın arkadaşı ile birlikte her türlü atraksiyonu denerdi. Sonra araya delikanlıyı gerçekten seven ama ona sevgisini bir türlü açıklayamayan başka bir kadın dahil olurdu. Deli Aşk’ta, işte tam bu kurgu üzerine ilerleyen bir yapım.

Filmin en büyük avantajı yan karakterler olmuş. Cem yılmaz psikolog, Hakan Altun parasının peşinde şarkıcı, Toygan Avanoğlu uyanık arkadaş ve Zafer Algöz çok şaşıracağınız bir rolde filme çok büyük katkılar sağlamış. Özellikle, her filminde canlandırdığı karakterlerle harikalar yaratıp seyirciyi oyunu ile büyülemeyi başaran Zafer Algöz yine döktürmüş. Diğer beğendiğim oyuncu ise kendini sürekli geliştiren Nilperi Şahinkaya oldu. Kendisini tebrik ediyorum. Cem Yılmaz nasıldı diye soran hayranlarına değerlendirmem ise, tv’de reklam filminde oynuyor gibi olur kısaca. Hakan Altun’da ilk filmi olmasına rağmen fena değildi.

Deli Aşk

Sözün özü: Ben, sabun köpüğü kıvamında ki eğlenceli Deli Aşk’ı beğendim. Ailece sıkılmadan hoşça vakit geçirip, kahkahalarla gülebilirsiniz. Hafta sonu planlarınız arasında sinemaya gidip komedi filmi izlemek varsa ve Başbakanın deyimi ile ”abidik kubidik” Türk komedi filmlerinden sıkıldıysanız Deli Aşk tam size göre, kaçırmayınız! İyi seyirler.

OrtaKoltuk Puanı:

 

2 YORUMLAR

  1. Nusret bey her film yorumunun içine politik fikrinizi sokusturmadan duramiyorsunuz ve bu iyi birşey değil… takıntı düzeyine ulaşmış benden söylemesi.. sağlıcakla

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz