Düzenbazlar    /    The Hustle

Filmin yönetmen koltuğuna 1971 İngiltere doğumlu Chris Addison oturuyor. Yapım, yönetmenin ilk uzun metraj filmi olma özelliğini taşıyor. Düzenbazlar, 1988 yılında Steve Martin ve Michael Caine’in başrolleri paylaştığı Frank Oz’un Dirty Rotten Scoundrels ”Dirty Rotten Scoundrels” filminin kadın versiyonu ve hemen hemen birebir aynı. Sadece araya teknolojik gelişmeler girmiş ve cinsiyetler değişmiş o kadar. 

Filmde, biri kısa boylu ve kilolu diğeri oldukça güzel ve zarif, geçimlerini dolandırıcılıkla sağlayan birbirinden zeki iki kadının yolları bir şekilde kesiştikten sonra birlikte yaşadıkları maceralar hikaye ediliyor.

Dolandırdıkları kişilerin çoğunun milyarderlerden oluşması ise filmin en ilginç tarafı. Eşlerini aldatmaya meyilli çürümüş, kokuşmuş zengin beylerin paralarını iç etmek için, dişiliklerini kullanarak avlamak bu iki zeki güzel dolandırıcı için çocuk oyuncağı ve aynı zamanda bir eğlence.

Filmde, hikayenin büyük bir kısmı, ismi Beaumont olan küçük bir sahil kasabasında geçiyor. İkili, zengin çapkınları birlikte avlarken ara sıra kendi aralarında anlaşmazlığa düşüp aynı zengin için yarışabiliyor da.. Peki, bu iki uyanık kadının ava giderken avlandığı olmuyor mu ? Hiç mi zor durumda kalmıyorlar? Bir erkekle duygusal birliktelik yaşamıyorlar mı? Cinsellik yaşamayı reddedip sadece parayı mı düşünüyorlar? Vs. vs.

Film, ders almak isteyen erkekler için eğitici bir yapım olma özelliğine de sahip. Erkeklere, size sinsice yaklaşıp şirin gözüken, ağlayan, acındıran kadınlara geçmişini araştırmadan inanmayın çünkü aldatılma olasılığınız yüksek denilerek ders veriliyor.

Filmin kurgusu fena değil. Oyunculuklar ise orta düzeyde. lafın kısası ”Düzenbazlar”, 1988 yılında gösterime giren erkek ağırlıklı ilk filmi izleyenleri çok mutlu etmeyecek olsa da izlemeyenlere, sabun köpüğü kıvamında hoşça vakit geçirtecek eğlenceli bir 90 dakika yaşatabilir.

 

Yönetmen : Chris Addison

Görüntü Yönetmeni : Michael Coulter

Oyuncular :  Anne Hathaway, Rebel Wilson, Alex Sharp, Deepak Anand, Kumud Pant, Raffaello Degruttola, Joe Manjon  

Tür : Komedi / Süre : 95 Dk. / Ülke : ABD

 

OrtaKoltuk Puanı:

 

 

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz