Görümce filminin yönetmen koltuğuna 1969 Zonguldak doğumlu, BKM’nin kadrolu yönetmeni ” Patron Mutlu Son İstiyor(2014), Kocan Kadar Konuş(2015) ve Kocan Kadar Konuş: Diriliş(2016)” filmlerinden tanıdığımız Kıvanç Baruönü oturmuş. Yönetmen BKM Mutfakta pişmeye devam ederken filmin başrol oyuncusu Gupse Özay’da senarist/oyuncu olarak kendini yukarılara taşımaya çalışıyor.

Görümce filmi, Gupse’nin Deliha’dan sonraki ikinci senaryo çalışması. Bence ”Deliha” daha aklı başında, ayakları yere basan derli toplu bir senaryo idi. Görümce ise, uçuk ve sulu sepken bir komedi. Zaten yapımcı şirkette, filmine çok güvenemediği için Cuma günü vizyona girecek filminin ”Basın Gösterimini” Salı veya Çarşamba yerine Perşembe günü öğleden sonraya çekti. Eleştirmenler, bu durumda hangi ara filmin eleştirisini yazıp, yazılı ve görsel mecralarına yetiştirecekler? Eleştiri ve yorumlarını okuyarak film tercihi yapan izleyicilerini nasıl bilgilendirecekler? Yapımcılar, filmlerine güvenmedikleri zaman ya Basın Gösterimi yapmıyor yada son güne bırakıyorlar. Olsun, canları sağ olsun.

gorumce

Görümce, içi doldurulamamış ve karakter derinliğine yeterince girilememiş vıcık vıcık bir absürd komedi. Gupse’nin canlandırdığı karakter, abartılı oyunculukla iyice şişirilince inandırıcılığını kaybetmiş. İzlerken, karaktere güleceğiniz yerde sıkıntı yaşayıp oflayıp pufluyorsunuz. Zayıf senaryoda, diğer karakterleri canlandıran oyuncularda Gupse’ye ayak uydurunca, haliyle tatsız tuzsuz bir iş çıkmış ortaya. Filmin tek güzel tarafı, Demet Akbağ’ı kısacık da olsa yıllar önce yarattığı ”Feriştah” karakteri ile perdede görmemizdi. Filmin kurgusu ve müzikleri ise fena değildi. Bu komedi filmi için daha uzun yazmak isterdim ama maalesef yazılacak çok fazla bir şey yok.

gorumce

GÖRÜMCE FİLM KONUSU

Ebeveynlerini küçükken kaybeden Yeliz (Gupse Özay) ve kardeşi Ahmet (Buğra Gülsoy), birlikte yaşamaktadır. Ahmet, Deniz’e (Eda Ece) aşık olup evlenmeye karar verince kardeşine aşırı düşkün olan Yeliz, kız arkadaşları ile birlik olup Ahmet’i Deniz’den ayırma mücadelesine girişir..

gorumce

Sözün özü: Hafta sonu vizyona giren ”tek komedi” filmine ”gülmek için” gidecek olan seyircilere tavsiyem  fazla beklenti içine girmemeleridir. İlla ki Görümce filmine gideceğim diyenlere bir şey diyemem ama kararsız olanların diğer seçenekleri incelemelerinde fayda var. İyi seyirler.

OrtaKoltuk Puanı:

gorumce

1 YORUM

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz