Hipnoz / Hypnosıs

Hayal ve masal ortamları

Karlovy Vary Film Festivali’nde prömiyerini yapan ve Norveçli oyuncu Herbert Nordrum’a festivalde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü getiren Hipnoz, Ernst De Geer’in ilk filmi.

OrtaKoltuk Puanı:

 

Kuzey ülkeleri hep duygudan çok mantıkla hareket eden insanların bir arada yaşadığı ülkeler olarak konumlanmıştır. Muhtemelen gerçek bir olgudur. Mantıkla hareket eden insanların yaşadığı ülkelerdeki problemlerde bizim gibi henüz gelişimini tamamlayamamış toplumlarda sorunları, dertleri, problemleri ne yazık ki gerçeküstü, hayal veya masal ortamları olarak yansımaktadır. Bu filmi izlediğimde aklıma gelen ilk değerlendirme bu şekilde oldu.

 

Tüm dünyada kadınların sağlık problemlerini çözme vaadi taşıyan bir bilgisayar / cep telefonu uygulaması geliştirmek için kolları sıvayan Andre ve Vera yatırımcıların karşısına çıkmak için çalışmaya başlarlar. Bu arada sigara alıkanlığından kurtulmak için hipnoz seansına katılan Vera, kötü alışkanlığından kurtulur. Fakat gün geçtikçe geçmiş yaşamından farklı bir kişilik görmeye başlarız. Sunum günü yaklaştıkça çifttin tavırları değişir, sunuma hazırlıkları konusunda araları açılmaya başlar.

Karlovy Vary Film Festivali’nde prömiyerini yapan ve Norveçli oyuncu Herbert Nordrum’a festivalde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü getiren Hipnoz, Ernst De Geer’in ilk filmi.

2023 Karlovy Vary En İyi Erkek Oyuncu (H. Nordrum), FIPRESCI Ödülü

Yönetmen : Ernst De Geer

Senaryo : Mads Stegger, Ernst De Geer

Görüntü Yönetmeni : Jonathan Bjerstedt

Kurgu : Robert Krantz

Özgün Müzik : Peder Kjellsby

Oyuncular : Herbert Nordrum, Asta Kamma August, Andrea Edwards, David Fukamachi Regnfors

İsveç-Norveç-Fransa / Komedi-Dram / 99 Dk.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz