Anasayfa Film Eleştirisi ve Yorumlar KABUS

KABUS

1484
0

2011 İtalya yapımı, gerilim-korku türündeki KABUS (HER EV MASUM DEĞİLDİR), 84 dakika süreli filmin yönetmen koltuğuna ”görsel efekt uzmanı” Ascanio Malgarini ve Christian Bisceglia birlikte oturmuş. Baş rolleri ise Harriet MacMasters-Green,Sabrina Jolie Perez,Paolo Paoloni, Giuliano Montaldo ve Massimiliano Carnavale paylaşmış. Filmin senaryosu ise yönetmen Christian Bisceglia’ya ait. Film,İtalya’nın Lazio şehrinin Latina bölgesinde çekildi ve Dijital efektlerin tamamı yine bu şehirde yapıldı. Çocukluğumuzun Diş Perisini korku figürüne dönüştüren Kabus filmi İtalya’da çok fazla rağbet görmedi. Perili Ev konseptiyle Diş Perisi masalını birleştiren bu Doğaüstü gerilim filmi ilk gösterimini bu sene Cannes’da yaptı. Filmin görsel efektleri gayet başarılı olmuş. Filmde gerilimi hissettiğiniz anda ”güüüümmm”diye gelen ses efektleri ile koltuğunuzdan fırlamanız yada koltuğunuza sıkı sıkıya yapışmanız mümkün:)

KABUS

     Bazı gerçekler yazılı Basının ve Halkın anlattığı gibi olmayabilir. Kabus filmi de,sizi bilmenizi sağladığı konuya alıştırmışken ve sonunda olay çözüldü,korku bitti,herkes huzura kavuştu dediğimizde filmin sonlarında gelen sürpriz sizleri şok edip şaşırtıyor .Faşist Mussoloni döneminde yaşanan gerçek bir hikayeye dayandırılan film korku-gerilim sevenleri çok fazla olmasa da memnun edecektir diye düşünüyorum.

KABUS

    FİLMİN KONUSU : Eşinden yeni boşanan Sophia,kızı Helena ile birlikte başka bir şehre yerleşir. Anne ve kızın taşındıkları ev gizemli bir olaya şahitlik yapmış eski bir apartman dairesidir. Helena’nın dişlerinin dökülmeye başlamasıyla,evin sakladığı korkunç sırlarda açığa çıkmaya başlar. Helena,Diş Perisi dediği hayaleti her gün görmeye başlar. Hayalet,küçük Helena ve Annesinden zamanında kocası tarafından sökülen dişlerini istemektedir. Helena ve annesi hayaletin dişlerini bulabilecek midir? Dişlerin gerçek sırrı nedir?.Korku sevenler kaçırmasın!

KABUS

Film notum:

İYİ SEYİRLER

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here