Kim Demiş Kötüyüz Diye? / The Bad Guys

Kim Demiş Kötüyüz Diye? bilgili ve akıcı senaryosu, senarist Aaron Blabey’in yönlendirmesiyle hayvanların merkezde olduğu bir Ocean’s 11‘e dönüşüyor.

Bay Wolf, sırdaşı ve uzun süreli arkadaşı Bay Snake ile birlikte Bad Guys isimli şahane bir suç çetesi kadrosu oluşturarak Profesör Marmalade’ye verilen ödülü çalmak için yola çıkarlar.

Her şeyi en ince ayrıntısına kadar planlayan ve yaptığı işten heyecan duyan Bay Wolf, ”kötü olmak doğru mu ? Yoksa kötü olmak mı iyi yol?” diye merak etmeye başlıyor.

Kim Demiş Kötüyüz Diye?‘nin anarşik mizaha bağlılığı ve sağlam temellere oturan serseriliği, onu her yaştan insanın keyifle izleyeceği bir film haline getiriyor. Şakacı karakterler, zekice yazılmış diyaloglar ve görsel olarak ilgi çekici bir stile sahip olan film, önümüzdeki Şeker bayramında sinemaya gitmeyi tercih edecek olan çocuklar için iyi bir seçenek olabilir.

Filmdeki Belediye Başkanı Diane Foxington, belirli bölümlerde 2016 yapımı Zootopia filminin Judy Hopps’unu hatırlatsa da, filmin özgünlüğü ve hızı ile bilinen hikaye kurgularının üstesinden geliyor. (iyi olmak her zaman kötü değildir, arkadaşlıkları asla unutmamak gerekir, vb.)

Bay Wolf’u seslendiren Sam Rockwell, anlatılan hikaye süresince Ocean’s 11‘in lideri George Clooney‘e selam çakarken, Bay Wolf’a üst düzey temposu ile inkar etmesi zor bir çekicilik ve karizma aşılıyor. Richard Ayoade ise seslendirdiği Profesör Marmalade karakterini sesi ile mükemmel yorumlayıp yumuşatıyor.

İyi olmak sizi iyi hissettirebilir ancak Kim Demiş Kötüyüz Diye? filmi, size kötü olmak daha iyi dedirtebilir. Kaçırmayınız!

Yönetmen : Pierre Perifel

Senaryo : Etan Cohen, Aaron Blabey

Kurgu : John Venzon

Müzik : Daniel Pemberton

Seslendirme Sanatçıları : Sam Rockwell, Marc Maron, Awkwafina, Craig Robinson, Anthony Ramos, Richard Ayoade, Zazie Beetz, Alex Borstein

ABD / Animasyon-Komedi-Macera-Aile / 100 Dk.

 

 

 

OrtaKoltuk Puanı:

 

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz