Koruyucu  /  The Bouncer 

Geçtiğimiz hafta vizyona giren yönetmenliğini Julien Leclercq’ ın yaptığı “The Bouncer / Koruyucu” filminin başrollerini Jean-Claude Van Damme, Sveva Alviti ve Sami Bouajila paylaşıyor. Filmde 50’li yaşlardaki Lucas bir gece kulübünde güvenlik görevlisi olarak çalışmaktadır. Bir gece yaşadığı talihsiz olaydan dolayı gece kulübünden kovulan Lucas arkadaşı Omar’ ın yardımı ile bir striptiz kulubünde çalışmaya başlar. İçine düştüğü tehlikenin farkına varmaya başlayan Lucas bir yandan 8 yaşındaki kızını korumaya çalışırken bir yandan da hayatını devam ettirmek için para kazanması gerektiğinin farkındadır.

Filmde alışılagelmiş aksiyon dolu Jean-Claude Van Damme filmlerinden farklı olarak bütün hayatını kızına adamış bir adam karşımıza çıkmaktadır. Hayatını devam ettirebilmek için çalışmaya başladığı kişilerin uluslararası bir suç örgütü olduğunu öğrenen Lucas yaşadığı talihsiz olaydan dolayı da sorun yaşadığı polislerle iyi geçinmek zorunda olduğunu bilmektedir.

Yönetmen Julien Leclercq filmi izlemeye başladıktan sonra seyirciye merak edilen bir olaylar dizisi sunuyor fakat film ne kadar aksiyon kategorisinde olsa da ilk bölümde Lucas’ın sıradan hayatı bizlere sunuluyor. Filmin müziklerinin ve görüntü yönetmenin başarılı performansı da kızının ve kendisinin hayatını korumaya çalışan Lucas’ı öne çıkarıyor. Filmde dram ve baba kız ilişkisine de yer veren Julien Leclercq 94 dakikalık etkileyici bir film çıkarmayı başarıyor.

Jean-Claude Van Damme, hayranlarını beklenen aksiyon sahneleri ile tatmin edemiyor fakat 58 yaşındaki oyunculuğu ile bizlere güzel bir performans sergiliyor. Ayrıca filmin sonunda sürpriz bir sonla seyirciyi şaşırtarak güzel bir final izliyoruz.

Misafir yazar : Yusuf Baklaç

Yönetmen : Julien Leclercq

Görüntü Yönetmeni : Robrecht Heyvaert

Oyuncular : Jean-Claude Van Damme, Sveva Alviti, Sami Bouajila, Sam Louwyck, Kaaris, Kevin Janssens, Alice Verset, Dimitri Thivaios

Fransa-Belçika / Aksiyon-Gerilim / 94 Dk.

 

OrtaKoltuk Puanı:

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz