AARDMAN STUDIOS tarafından ki daha önceden; “Fare Şehri”, “Tavuklar Firarda” gibi ve büyük gişe geliri sağlayan önceki, “Kuzular Firarda”nın, ikincisi yine aynı güzelliği ile seyircisi ile buluşmaya hazırlanıyor.

Yine bir uzaylı ve dünyalı ilişkisi. Bu kez hayvanlar aleminde, Hollywood, uzaycılarına yer yer göndermelerle, izleyeni de gülmeye hazırlıyor.

Glückliche Schafe

BÜYÜKLER NE DER? BİLMEDİĞİN DÜĞMELERE BASMA!

Uzay, uzaya seyahat gelmiş-geçmiş en büyük hayal gücü kahraman ve yazarlarından Jules Verne (1828-1905) ki, bilim kurgularının babası sayılır. O günlerden bu günlere hızla yol aldı. Astralar seyahatler, uzayda yaşam anlatıldı. Hayal edildi. Ama hep bir diğeri ile öteki arasında ki uyum/anlaşma idi. Bu da pek tabii ki sevgiyi; koruyabilme, algılama ve aktarabilmeyi gerektiren bir olgu içeriyor.

Bu anlamda “KuzularFirarda”, koyun gibi güdülmenin ötesinda saf, kendi dünyalarında yaşam süregelen canlıların nasıl birlik olabildiğini de en iyi şekilde vurguluyor. Biraz daha ötesine giderek; kardeşlik ve dostluğun, özeni ve dayanılmaz hafifliği sarıyor izleyiciyi.

Kimi çocuklar, henüz emeklerken parmaklarını prize sokabilme yetisine sahip olabiliyorlar. Demek ki uzay galaksisinde de diğer canlılarda durum aynı. Kahramanlarımızdan Lu-La, babasının uzay aracı ile bir çiftlikte, rutinleşen yaşamlarında kendi kendilerine yol alan kuzulardan ki diğer kahramanımız, Shaun’un yolları kesişir. Hem de ne kesişme. Tozu dumana katarlar… Bilim insanlarınca, uzaylı sanılan çoban köpeğinin bu afacanları nasıl durdurabileceği ve birlikte hangi maceralara sürüklendiklerine, gülerek şahitlik etmeye hazırlanın.

Oldukça keyif alacağınız, yer yer Yekta Kopan’ın dublajı ile kulaklarınızın pasının gideceği bir animasyon filmi.

Yönetmen / Senaryo : Richard Phelan, Will Becher

Görüntü Yönetmeni : Charles Copping

Müzik : Ilan Eshkeri

İngiltere-Fransa / Animasyon-Aile-Macera-Komedi / 85 Dk.

Allein auf der Farm
Film notum:
İLEKuzular Firarda
KAYNAKKuzular Firarda
Önceki yazıKarakomik Filmler 2 : Deli / Emanet
Sonraki yazıSaklı Gerçekler

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz