Minyonlar 2 : Gru’nun Yükselişi / Minions: The Rise of Gru

Minyonlar 2 isimli animasyon filminde mükemmel bir yol gezisi soygunu anlatılırken, 70’li yıllarda diskonun zirvede olduğu zamanlar da yaşı ileri olanlara hatırlatılıyor. 76 yılının Ruhu’nda patlayan tüm korkak müzikler, küçük Minyonlarınızın eğlenmeleri ve geçmişten ilham almaları için modern yaklaşımlarla yeniden tasarlanmış.

Küçük patron Gru, en sevdiği kötü adamlar süper gurubu Vicios 6’da kendisi için bir yer bulduğunda on iki yaşında bile değildir. Gru’nun duvarında, idolü olan bu altı ismin posterleri,  aksiyon figürleri vardır. Vicious grubu Wild Knuckles, Belle Bottom, İntikam, Kale, Pençeli ve Chuck isimlerinden oluşmaktadır.

Gru, Vicions 6’ya katılmak istediğinde önce onu kabul etmeyip kovuyorlar.  Gru, Belle Bottom için çok özel olan Çin Yeni Yılı Ejderhası için sakladığı bir eşyayı ele geçirip Vision 6’ya gösterince aralarına yeniden kabul ediyorlar.

Gru, oldukça genç olduğu için arkadaşlarına karşı sadakatin ne demek olduğunu tam olarak kavrayamıyor. Minyonlar 2 : Gru’nun Yükselişi filminde, Gru’nun her zaman istediğini elde edemeyeceğini, ancak küçük sarı dostlarından yardım alarak, gerçekten ihtiyacı olan şeyi, sevgi dolu bir aileyi elde edeceğini keşfetmesine vurgu yapılıyor.

Minyonlar 2, yetmişli yıllara ve özellikle de o dönemin Kung Fu filmlerine pek çok gönderme yapan çok renkli ve keyifli bir film. O dönemin muhtemelen en ikonik Kung Fu kraliçesi olan Michelle Yeoh’un usta Chow olarak minyonlara ve Gru’ya yardım etmek için ihtiyaç duyacakları bazı kung fu hareketlerini öğretmesi sahneleri oldukça keyifliydi.

Anlatılan hikayede ki eski karakterlere, Dr. Nefario gibi bazı yeni yüzlerin eklenmesi, macera ve yaratıcı karşılaşmalar nedeniyle güzel olmuş. Anlatılan hikaye oldukça eğlenceli ve ilgi çekiciydi. Filmin oyunculuklarını, kurgusunu ve müziklerini beğendim. Kısaca, herşey güzeldi.

1970’li yılları özleyen değerli yetişkin seyircilere seslenmek istiyorum. Enerji ve eğlence dolu oldukça komik sarı goofball’ları seviyorsanız, bu filmi sakın kaçırmayınız! Siz küçük seyirciler, siz de bu büyüklerin eski ile yeninin harmanlanmış eğlencesine mutlaka katılın, inanın bana bu şamatayı çok seveceksiniz. İyi Seyirler.

Yönetmen : Kyle Balda, Brad Ableson, Jonathon del Val

Senaryo : Matthew Fogel

Kurgu : Claire Dodgson

Müzik : Heitor Pereira

Seslendirme Kadrosu : Steve Carell, Pierre Coffin, Taraji P. Henson, Alan Arkin, Jean-Claude Van Damme, Danny Trejo, Dolph Lundgren, Michelle Yeoh, Lucy Lawless, RZA

ABD / Animasyon-Aksiyon-Komedi-Aile / 88 Dk.

OrtaKoltuk Puanı:

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz