Tifanny Haddish ve Rose Byrne’ı başrollerine taşıyan, yan rolde de Salma Hayek’i izlediğimiz “Like a Boss” adlı komedi yapımı bugün itibariyle sinemalarda. 

Kısaca filme dair; 

Mia ve Mel çocukluklarından beri çok yakın iki arkadaştır. Kendi kurdukları kozmetik ürün ve güzellik salonunu işletmektedirler fakat maddi durumları hiç iç açıcı değildir. Kozmetik dünyasının en büyük ismi Claire Luna’dan büyük bir satın alma teklifi gelmesi üzerine yaşadıkları komikliklerle bezeli olduğunu düşündüğümüz maceralarına bizi de ortak etmeye çalışıyorlar. 

Başrol oyuncusunun yapımcı koltuğunda oturduğu bir komedi filmi üzerine, yazı yazabilmek oldukça zor çünkü bu yapımlar tamamen gişe kaygısı gütmeden oyuncunun sattığı ve sadece gişesini bütçesine göre kurtaran yapımlar. Bu türdeki filmler üzerine konuşabileceğimiz çok da bir şey yaratmadan hayatlarımızdan çıkıyor ama bazısı o kadar keyifli olur ki üzerine konuşmasak bile tekrar tekrar izleriz. Özel bir bağ oluşturur izleyiciyle. Bu film özelinde de Tifanny Haddish’in “uygulayıcı yapımcı” olarak çalıştığını görüyoruz ve kuvvetle muhtemel oyuncu kadrosunu gerçekten yakın olduğu Hollywood oyuncularıyla oluşturduğunu varsayıyorum.  

Giriş cümlesi filmin bütününü oluşturuyor. Tifanny HaddishRose Byrne, Salma Hayek. Film bundan ibaret. Oyuncu üzerine bir hikaye yazmak gibi aslında. Bu isimleri izlemek için perdeye gidiyoruz. Ortada başarılı bir hikaye yok çünkü. Kötü de bir hikaye yok. Salona girmeden önce film ne beklenti uyandırıyorsa onu alıp salondan çıkıyoruz ve büyük ihtimalle çıkar çıkmaz herkesin unuttuğu, sadece bir gün Salma Hayek’in filmografisine baktığımızda “Aaa evet burada da oynuyordu” diyeceğimiz bir film olarak tarihin tozlu raflarında yerini alacak. Tamamen kendinden beklenen her şeyi veren bir yapım.  

Komedi olarak ne çok absürt, ne de çok sulu komedi dediğimiz ucuzlukta. Böyle kısımlarda var belki ama bütün olarak komedi dozu gayet keyifli. Lakin ortalama altı bir komedi. Kahkaha attıran sahneler bir, iki yerde mevcut. Oyunculuklar gayet hoş lakin Salma Hayekin aşırı abartılı tiplemesi film içinde çok sırıtıyor. Komik olmaktan ziyade niye bu yapımda yer aldığını sorguluyorsunuz. Tifanny Haddish ve Rose Byrne, Mia ve Mel olarak başarılı bir kimya oturttukları söylenebilir. Özellikle Billy Porter, filmin en çok güldüren karakterine hayat veriyor. “Like a Boss” filminin; izlemesinin gayet keyifli bir seyirliğe sahip olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz.  

Yönetmen : Miguel Arteta

Senaryo : Adam Cole-Kelly, Sam Pitman

Görüntü Yönetmeni : Jas Shelton

Oyuncular : Tiffany Haddish, Rose Byrne, Salma Hayek, Ari Graynor, Jacop Latimare, Karan Soni, Jimmy O. Yang, Natasha Rothwell

ABD / Komedi / 84 Dk.

OrtaKoltuk Puanı:

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz