Anasayfa Film Eleştirisi ve Yorumlar RATCHET AND CLANK

RATCHET AND CLANK

368
0

Rachet And Clank, Sony Computer Entertainment’ın (1993 de kurulan) en çok satılan oyunlarından biri olan Ratchet & Clank’in ilk uyarlaması olan 94 dakikalık animasyon bir film.

RATCHET AND CLANK1

Bilgisayar oyunları ve sinema ilişkisi dediğimizde ilk örnek Super Mario (1993), ancak bu filmin RATCHET AND CLANK’ın farkı, oyunla, filmin aynı anda kamuoyuna sunulması. Oyunda filmden parçalar kullanıldığı da ifade ediliyor. Tutan oyunların film haline getirilmesinden, filmin oyun tanıtımı için kullanılması, filme gidenlerin oyunu almalarını sağlamaya dönmek. Değişim oldukça hızlı.

RATCHET AND CLANK10

Bu arada sektör olarak bilgisayar oyunları pazarının büyüklüğünün, sinema sektörünün 10 katı büyüklükte olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

RATCHET AND CLANK2

RATCHET AND CLANK oyunu ilk defa 2002 yılında PlayStation 2 için geliştirilen bir oyun. 2002 den 2016’ya 14 farklı biçimi var. O nedenle milyonlarca hayranı olan, oyunu alıp oynamış kitleye sahip çok bilinen bir oyun.

RATCHET AND CLANK4

Film 2013 yılında 2015 yılında vizyona girecek diye ilan edilmiş, ancak firmanın belirttiğine göre 2015 yılında vizyona girecek filmlerin çokluğu nedeniyle, vizyona giriş tarihi 2016’ya kaydırılmış.

RATCHET AND CLANK6

Filmdeki ve tabiki aynı zamanda oyundaki karakterlere gelirsek, uzun kulaklı RATCHET tamirhanede çalışan ve Galaktik Uzay Muhafızı olmayı hayal eden bir çırak, CLANK ise kötü karakter Başkan Drek’in istila için üretilen savaşçı robot fabrikasından çıkan hatalı imalat bir robot. Hatalı ve kötü robot yerine iyi robot.

RATCHET AND CLANK5

Galaktik Uzay Muhafızlarının başında kendini beğenmiş, kahramandan çok medya yıldızı rollerinde dolanan Yüzbaşı Qwark vardır. Yüzbaşı Qwark ekiplerine yeni bir eleman seçme müjdesi verdiğinde, RATCHET iyi kalpli patronundan izin alır ve seçmelere katılır. Sonuç büyük bir hayal kırıklığıdır. Kendini beğenmiş Yüzbaşı Qwark, RATCHET’in Galaktik Uzay Muhafızı olamayacak kadar güçsüz olduğunu söyler ve kovar. Öte yandan Kötü adam Başkan Drek, elindeki silahı ile gezegenleri bir anda yok etmeye ve kötü robotlar üretmeye devam eder.

RATCHET AND CLANK3

RATCHET AND CLANK, 94 dakika boyunca süren bir uzay macerası, bir anti-kahraman masalı, büyük hayaller peşinde koşmadan, sadece doğru bildiğini yapmanın asıl kahramanlık olduğunu anlatan bir animasyon film. Animasyon film hayranlarının kaçırmaması gereken bir film.

RATCHET AND CLANK9RATCHET AND CLANK8

RATCHET AND CLANK

OrtaKoltuk Puanı:

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz