Recep İvedik 6

Merak edilecek yeni birşey yok..

Recep İvedik’in yeni macerasını, bugünden itibaren sevenleri sinemalarda izleyebilecek. Recep, kamyoncular derneğinin Konya’da düzenlenecek olan 6.kuru fasulye festivaline davet edilir. Recep, (o kadar zengin yada salak olmalı ki) bir tur firmasına müracat eder onlarda Recep ve arkadaşını Konya yerine Kenya’ya gönderir. Durumu uçuş esnasında! farkeden Recep ve arkadaşı ortalığı ayağa kaldırır ama Kenya’ya gitmek zorunda kalırlar. Geri dönüş uçağınında üç gün sonraya olması nedeniyle mecburiyetten orada kalır ve Recep’in Kenya’lılarla macerası başlar..

Film için ne yazayım bilemedim doğrusu. Çünkü, Recep cephesinde merak edilecek dişe dokunur farklı bir durum yok. Recep aynı Recep. Ağzı bozuk, terbiyesiz, ukala, saygısız vs. vs. Konusunda da dişe dokunur değişik birşey aramayın. Gorilden bozma Recep, bu sefer Kenya’dakilere liderlik yapıp kendince medeniyet öğretiyor! Kenya’yı hala eski çağlarda ki yaşam tarzları ile resmetmek senaryoyu yazanların abesle iştigali. Hollywood’un Türkiye’yi hala deveyle gezen, fesli, arap kıyafetli göstermesi gibi birşey bu durum.

Bu filme gidin veya gitmeyin diye tavsiyede bulunmayacağım çünkü dinlemeyip meraktan yine gidecek (merak kötü birşey) ve sonra gitmemiş gibi yapıp, ya ”ben Recep İvedik izlemem kardeşim” ya da ”kötüydü abi, parama yazık oldu” diye söyleneceksiniz. Herkese bakıyorum Recep İvedik’i izlemem diyerek gömüyor ama Recep gişede rekor kırıyor. Kim izliyor o zaman ? Şahan’la Togan’ın akrabaları değil herhalde.. Sadece kardeşi Şahan’ın fimlerinde yönetmenlik yapan, başka bir yerlerde göremediğimiz Togan yönetmenlik yapıyor ve film gişede rekor kırıyor. Şaşırmıyorum çünkü burası Türkiye.

Öte yandan gerçeği söylemek gerekirse gişede hatırı sayılır hasılat yapması iyi birşey. Bu durum bazılarının hayallerini gerçekleştirmesine vesile oluyor. Gişede iyi hasılat yapan filmler sayesinde, hem devlet hem de film projesi olup parasızlıktan hayata geçiremeyen yönetmenler kazanıyor. Devlet, sinemalardan kazandığını projesi olup parası olmayan, film çekmek isteyen yapımcı ve yönetmenlere vererek destek oluyor.

Filmin 418 sinema ve 1500 salonda gösterilecek olması seyirci beklentisinin yüksek olduğunu gösteriyor. İzleyici yaşı da 10+ (10 yaş ve üzeri izleyici kitlesi). Bence bu yaş sınırı yanlış olmuş. G..ümü em, sı..cam demeler, acaip acaip balgam çıkartmalar vs. vs.. İlk okula giden çocuğunuzun bunları izlediğini varsayıp şöyle bir senaryo yazın kafanızda : Çocuğun poposunu arı sokuyor ve bağırıyor ”-baba g..ümü arı soktu, em” yada ”-anne kakam geldi s…cam”.. Bu nedenle bu film için yaş sınırı 15 + olmalıydı. Nacizane tavsiyem, ebeveynler çocuklarını iyi yetiştirmek ve küfürden uzak tutmak istiyorlarsa bu kaba saba adamdan uzak tutsunlar. Benden söylemesi.

Film notum:
İLERecep İvedik 6
KAYNAKRecep İvedik 6
Önceki yazıOnun Adı Petrunya
Sonraki yazıPavarotti

2 YORUMLAR

  1. Arkadaş jim ceri nin hayvan dedektifi 2 filmi var resmen bu filmi kopyalamışlar yanılmıyorsam 2002 yapımlı bir film izleyin sizde göreceksiniz birde senoryasını kendileri yazmış güya.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz