Resident Evil: Son Bölüm filminin yönetmen koltuğuna 1965 İngiltere doğumlu ” Resident Evil;Ölümden Sonra(2010), Shopping(1994), Mortal Kombat(1995), Event Horizon(2097), Soldıer(1998), Resident Evil(2002), Alien Predator’e Karşı(2004), Death Race(2008), The Three Musketeers(2011), Resident Evil:İntikam(2012) ve Pompeii(2014)” filmlerinden tanıdığımız  Paul W. S. Anderson oturmuş. Yönetmen Anderson, iyi bir senaryo yazarı ve bir çok yapımda onun imzası var. Daha çok ölüm odaklı, yarışlı, hareketli ve fantastik filmler yazıp yönetmeyi seviyor. Yukarı da belirttiğim filmlerin senaryosu ve yapımcılığı da, bu film dahil Anderson’a ait.

Resident Evıl(Ölümcül Oyun) bildiğiniz üzere bir video oyunundan senaryolaştırılıp sinemaya uyarlandı ve seyirciden ilgi görünce seriye dönüştü. Bu filmle seri bitiyor deniliyor ama ben öyle düşünmüyorum. Bundan sonrada bir şekilde seri devam edecektir. Kimse göz göre göre altın yumurtlayan tavuğu kesmez. Nitekim, filmin sonunda da kahramanımıza maceranın devam edeceğini belirten replik yazılmış.

Resident Evil serisinin daha önce bir çok filmde tanık olduğumuz bilinen basit bir hikayesi var. Dünyamızda insanlar gittikçe çoğaldığı ve önlem alınmadığı için yiyecek-içecek sıkıntısı ortaya çıkıyor haliyle. Yiyecek ve içecek tükendiği için dünya bir harabeye dönüyor. Dünyanın geleceğini düşünerek(!) bunu kendisine dert edinen çok zengin kişiler, bilimi kullanarak  kendilerine göre fazla olan insanları yok etmenin derdine düşüyor. Yanlışlıkla yapılan deneyler, kullanılan kimyasallar sonucunda da insanlar ve hayvanlar zombi’ye dönüşüyor. Sonunda, yarattıkları yapay zeka ve yapay insanlar onların sonunu hazırlıyor.

Benim hiç sevemediğim ve zevk alamadığım seri umarım burada biter de bende ızdıraptan kurtulurum:). Son bölüm, serinin çekilmesine neden olan ilk bölümün yanına bile yaklaşamıyor ne yazık ki.. Oysa seyirci, son bölüm olması nedeniyle daha vurucu bir final bekliyor haklı olarak. Ancak; ne kaçıp kovalama sahneleri, ne zombi insan ve hayvanlar, ne de ilk bölümde kullanılan lazerli sahneler son filmi yukarıya taşımaya yetmiyor. Bence filmin tek artısı, kendisini çok güzel bir kadın olarak gördüğüm  yönetmenin eşi Milla Jovovich. Bildiğiniz üzere Jovovich, yönetmen Anderson ile serinin çekimleri sırasında yakınlaşmış ve 2009 yılında evlenmişlerdi.

Filmin Konusu: İnsanlığın zombilere karşı verdiği savaştan kurtulan Alice(Milla Jovovich), insanlığı kurtarmak için Umbrella şirketinin, kıyametten geriye kalan insanları yok etmeye başladığı Racoon şehrine geri döner. Alice’in, insanlığı kurtarmak için sadece 48 saat süresi vardır..

Sözün özü: Ölenlerin, dirilenlerin, karanlık mekanların, mutasyona uğrayan canlıların, zombilerin bol bol görüldüğü, hiç bir mantığa dayanmayan fikirlerin yedirilmeye çalışıldığı, seyirciyi aptal yerine koymaktan öteye gidemeyen film, bence haftanın en kötüsü. İzlemek isteyenlere iyi seyirler.

OrtaKoltuk Puanı:

 

 

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz