Kızım İçin(2011), Sevdiklerini Öldür (2013), Kanlı Sonbahar(2013)” ve daha birçok filmin görüntü yönetmenliği yapmış olan Reed Morano’nun yönetmen koltuğuna oturduğu ”Ritim Bölümü” filmi ailesini bir uçak kazasında kaybeden Stephanie Patrick’in (Blake Lively) tüm ailesini kaybettiği uçak kazasının aslında bir kaza olmadığını öğrenmesiyle ailesinin katillerini bulmak için giriştiği mücadaleyi ele alıyor. Filmin oyuncu kadrosu ise Blake Lively, Jude Law ve Daniel Mays gibi yıldız isimlerden oluşuyor.

Çok başarılı bir üniversite öğrencisi olan Stephanie ailesinin ölümünden sonra hayata küser, okulu terk eder ve uyuşturucu kullanmaya başlar. Tam dibe vurmak üzereyken bir gün bir gazetecinin kendisi getirdiği bir bilgi sayesinde ailesinin ölümüyle ilgili korkunç gerçeği öğrenir. Ailesiyle ilgili gerçeği öğrenen Stephanie’nin artık tek bir amacı vardır: Ailesinin katillerinin izini sürmek ve onlardan intikam almak..

ortakoltuk.com

Ritim Bölümü” senaryo ve kurgu bakımından klişeleşmiş bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Daha önce birçok filmde gördüğümüz istihbarat savaşları, bir kadının sıfırdan başlayarak bir ajana dönüşmesi, Müslümanların yine intihar bombacısı caniler olarak servis edilmesi gibi konular bu filmde de karşımıza çıkıyor. İşin gerçeği neredeyse artık birbirinin kopyası sayılabilecek bu tür filmlerin neden çekilmeye devam ettiğini anlayabilmiş değilim.

Filmi izlerken birçok kez acaba bu film yeni bir şey söylüyor mu, özgün bir şeyler var mı diye birçok kez düşündüm ama maalesef elde var sıfır. Filmin klişelerle dolu olması bir yana filmin sürükleyici bir atmosferi de yok. Aksiyon deseniz değil, dram ve gerilim ya da gizem deseniz hiçbirinin tadını vermiyor size. Filmin Blake Lively, Jude Law ve Daniel Mays gibi daha önce muhteşem oyunculuk performanslarına imza atmış bir oyuncu kadrosuna sahip olması bile filmi kurtaramamış. Blake Lively ‘nin ”Tek Gördğüm Sensin” filmindeki muhteşem oyunculuk performansından sonra bu kadar vasat bir oyunculuk sergilemesi gerçekten kendisi adına üzücü aynı şekilde defalarca unutulmaz oyunculuk performanslarına imza atmış Jude Law’ın da durumu ondan farksız değil.

ortakoltuk.com

Filmin yer yer başarılı sinematografisi ve müzikleri dışında elle tutulur bir yanı yok, diyebiliriz. Kısacası ”Ritim Bölümü” yıldız oyuncular kadrosundan oluşmasına ve usta bir görüntü yönetmeni olan Reed Morano’nun yönetmen koltuğuna oturmasına rağmen vasat oyunculuklar ve baştan sona klişelerle dolu senaryosu yüzenden hayal kırıklığı yaratan bir film. Filmin adı ”Ritim Bölümü” ama maalesef filmde sürükleyici, güçlü bir ritim de yok. Film akmıyor. Boş yere harcayacak zamanınız bolsa buyurun filmi izleyin, derim. Gerisi size kalmış artık.

Yönetmen : Reed Morano

Senaryo : Mark Burnell

Görüntü Yönetmeni : Sean Bobbitt

Müzik : Steve Mazzaro

Oyuncular : Blake Lively, Jude Law, Sterling K. Brown, Max Casella, Richard Brake, Daniel Mays, Raza Jaffrey, Geoff Bell

ABD / Aksiyon-Gerilim-Gizem / 108 Dk.

ortakoltuk.com
ortakoltuk.com
ortakoltuk.com
ortakoltuk.com
ortakoltuk.com
ortakoltuk.com
ortakoltuk.com
ortakoltuk.com
ortakoltuk.com

ortakoltuk.com

OrtaKoltuk Puanı:

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz