Sen İnandır

Kusura bakma bende inandıramam…

Film, çok inandırıcı olmayan senaryosuyla aslında oyuncularına ve Kuzey Ege’nin nefes kesen enfes doğasına güvense ve tam bir tatil seyirliği olarak sunulsa da, bu amacı havada kalıyor. Gerçekten de konu çok zorlama. Hatta ortada bir konu da yok. Diyaloglar sığ ve anlamsız.

Yapım her ne kadar “Sen İnandır” ismiyle karşımıza çıksa da bence siz söylenenlere hemen inanmayın, zamanınızı ziyan etmeyin, başka yapımlara yönelin. Bana inanmıyorsanız o zaman buyurun izleyin…

OrtaKoltuk Puanı:

 

Netflix’den Yazlık Geçiştirmeler...

Netfix’de 23 Haziranda gösterime giren “Sen İnandır” tam olarak yaz konseptiyle hazırlanan filmlerden. Bilindiği üzere kış boyunca saatlerce yayınlanan dizilere yaz mevsimine girilince ara verilir, bu sırada ise ekranlar boş kalmasın diye bu kez sadece bazı ünlü isimlere yaslanan dizilerle boşluk doldurulamaya çalışılır.

İşte “Sen İnandır” bu yaklaşımın sinemadaki bir yansıması. Yönetmenliğini “Deli Deli Olma”, “O…Çocukları” gibi vasat üstü filmlere imza atan Murat Saraçoglu‘nun yaptığı “Sen İnandır” başrol oyuncuları itibariyle hemen dikkatleri çekiyor. Başrolleri Ayça Ayşin Turan ile Ekin Koç gibi genç jenerasyonun önemli isimlerinin paylaştığı yapım aynı zamanda “Arayış”, ”Zeytin Ağacı” gibi Netflix yapımlarının favori destinasyonlarından olan Ege’nin güzel yerlerinden Assos’ta geçiyor.

Eski Defterler Açılırsa…

Romantik komedi tarzındaki yapımda öncesinde talihsiz şekilde anne ve babasını bir motor kazasında kaybeden Sahra’nın (Ayça Ayşin Turan) aracı ile stresli gidişiyle karşılaşıyoruz. Sahra, babaannesini (Yıldız Kültür) aramasına karşın telefonlarına bir türlü cevap alamaması üzerine alelacele arabasına atlayarak onun kaldığı köye gider. Bu sırada Sahra çocukluk arkadaşı olan ancak anlaşamadığı Doruk (Ekin Koç) ile karşılaşır. Aslında her ikisinin nineleri iki eski düşmanı sevgili yapmak için uğraş içine girmişlerdir.

Torunlarını bir araya getirmek için çeşitli planlar yapsalar da bu hiç kolay olmayacaktır. Bu sırada önemli bir dergide genel yayın yönetmenliği yapan Sahra’ya gelen telefonda gizemli fotoğrafçı Deniz Tunalı isimli fotoğraf sanatçısının menajerinin telefonunun bulunduğu haberi gelir. Ancak Deniz Tunalı tüm röportaj tekliflerini reddeden gizemli biridir. Sahra için şimdi sorun Deniz’i hem röportaja ikna etmek hem de kalbinin gidişatına yön vermek olacaktır. Ancak bu durum eski defterler açılınca hiç de kolay olmayacaktır.

Seyirci Bunlara İnanır mı?

“Sen İnandır”, çok inandırıcı olmayan senaryosuyla aslında oyuncularına ve Kuzey Ege’nin nefes kesen enfes doğasına güvense ve tam bir tatil seyirliği olarak sunulsa da, bu amacı havada kalıyor. Gerçekten de konu çok zorlama. Hatta ortada bir konu da yok. Diyaloglar sığ ve anlamsız. İlişkinin başlamasından finalindeki kısımlara kadar adeta “siz sadece bakın, biz bir yakışıklı çocuk ile güzel bir kızı karşınıza çıkaracağız, sonra bolca müzik ve Ege görüntülerini de vereceğiz daha ne istiyorsunuz başka” diye düşünülmüş. Hatta biraz “100 Numaralı Adam” başta olmak üzere kimi Yeşilçam yapımlarına öykünülse de onların ruhu bu filmde yok. Sadece vakit geçirmek için yapıldığı o kadar belli ki. Hiçbir duygu bize geçmiyor. Oyunculuklar ise hele Ekin Koç’un ”Kurak Günler‘’deki iyi oyunculuğundan sonra sade suya tirit mahiyetinde olması itibariyle üzücü…

Yapım her ne kadar “Sen İnandır” ismiyle karşımıza çıksa da bence siz söylenenlere hemen inanmayın, zamanınızı ziyan etmeyin, başka yapımlara yönelin. Ben inandıramadıysam o zaman buyurun ekran başına…

Yönetmen : Murat Saraçoğlu

Senaryo : Selen Bağcı

Görüntü Yönetmeni : Sedat Yücel

Müzik : Doğa Ebrişim

Oyuncular : Ayça Ayşin Turan, Ekin Koç, Çağrı Çıtanak, Yıldız Kültür, Zerrin Sümer

Türkiye / Romantik-Dram / 104 Dk.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz