Anasayfa Film Eleştirisi ve Yorumlar SİYAH GİYİNEN ADAMLAR 3

SİYAH GİYİNEN ADAMLAR 3

1295
0

SİYAH GİYİNEN ADAMLAR 3   Komedi-Aksiyon-Bilim kurgu türündeki ABD yapımı,105 dakika süreli filmin yönetmen koltuğunda Beryy Sonnenfeld oturuyor. Başrollerini ise Will Smith,Tommy Lee Jones ve Josh Brolin paylaşıyor. Lowell Cunningham’ın çizgi romanından beyaz perdeye uyarlanan serinin ilk filmi,15 yıl önce 1997’de gösterime girmiş ve 525 milyon dolar hasılat ile bütün dikkatleri üzerine çekmişti. S.G.A.lar 90’lı yılların popüler sinemasında özel bir yer edinmiştir. 2.film,ilki kadar ilgi görmedi ama buna rağmen iki filmin hasılatı 1.000.000 doları aşınca 3.filmin çekilmesi kaçınılmaz duruma geldi.

SİYAH GİYİNEN ADAMLAR 3

     İlk filmde uzaylılar ve onları kontrol etmek,varlıklarını insanlardan gizlemekle görevli siyah takım elbiseli devlet ajanları vardı. Ayrıca,çekildiği döneme göre çok üstün bilgisayar animasyonu yaratıkların bulunması her kesimden seyircinin ilgisini çekti. Ve buna paralel olarak iyi bir gişe başarısı yakaladı. (S.G.A.3 filmide şu an itibarı ile ABD’de ilk hafta açılışında ‘yenilmezler’filmini geçerek 20.000.000 dolar hasılat elde etti). Bilimkurgunun heyecanlı bir aksiyon komedisi ile aynı anda verildiği filmde Rick Baker’in tasarladığı yaratıklar,onların peşinde koşan zıt karakterli ajanlardan bile daha eğlenceli oldular ve seyirciyi korkutmaktan çok güldürdüler. 2.Film,ilk filmin hemen hemen kopyası gibi durunca seyirciden yeterli ilgiyi görmedi. 3.filmde,60’lı yıllara dönüşü ve ajan K’nın gençlik yıllarını izliyoruz.Siyah Giyinen Adamlar 3 filminin büyük bir kısmı Will Smith’in canlandırdığı ajan J üzerine kurulmuş. Will Smith,espri gücü ve mimiklerini kullanarak ajan J rolünün hakkını fazlasıyla veriyor. Tommy Lee Jones’un (Ajan K) gençliğini canlandıran Josh Brolin’de ajan K rolünü iyi analiz etmiş ve filme ağırlığını koymayı başarmış.

SİYAH GİYİNEN ADAMLAR 3

     Josh Brolin,ses tonu,yüz ifadesi ve beden dili ile Tommy Lee Jones’un canlandırdığı karaktere hemen uyum sağlamış. Brolin,bu başarısı ile övgüyü fazlası ile hak ediyor. Eğlenceli bir senaryoyu,rengarenk,çeşit çeşit uzaylılarla donatılmış bir şekilde 3 boyutlu olarak 1.5 saat süresince keyifle izleyebiliyoruz. Unutmadan söyleyeyim,bu filmin fikir babası Will Smith’miş. Filmde,ajan J’nin avucunda zaman makinesi ile binadan atladığı sahne ( 3D’nin katkısıyla) zamanda yolculuk klasikleri girmeyi hak ediyor diye düşünüyorum. Ayrıca ajan J’nin bir restoranda dev bir balıkla dövüşmesi ve yolda 60’lı yılların polisleri tarafından durdurulduğu sahneler çok hoş olmuş.

SİYAH GİYİNEN ADAMLAR 3

      FİLMİN KONUSU : Filmin kötü adamı Hayvan Boris,kendisine ”Hayvan” denilmesini istemeyen bir uzaylıdır. Ajan K tarafından,işlediği bir suç nedeniyle yakalanıp Ay hapishanesine gönderilmiştir. Ajan K ile yapılan kavgada kolunu kaybeden Boris,kolunun intikamını almak için yıllarca plan yapmış ve sonunda Ay’daki hapishaneden kaçmayı başarmıştır. Hayvan Boris,Dünya’ya gelerek ajan K’nın peşine düşer. Ajan J ise,kötü adam hayvan Boris’in yapacaklarını engellemek için zamanda yolculuk yaparak 1969 yılına gider.

SİYAH GİYİNEN ADAMLAR 3

[yasr_overall_rating size=”medium”

İYİ SEYİRLER

Önceki yazıMOONRISE KİNGDOM
Sonraki yazıDİKTATÖR

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz