Anasayfa Film Eleştirisi ve Yorumlar DİKTATÖR

DİKTATÖR

4230
0

DİKTATÖR   Filmin baş rollerini Sacha Baron Cohen,Anna Faris,Ben Kingsley ve Megan Fox paylaşmış. ABD yapımı,83 dakika süreli komedi türündeki filmin yönetmenliğini ve yapımcılığını Larry Charles üstlenmiş. Filmin senaryosunu ise,Sacha Baron Cohen,Alec Berg,Jeff Schaffer, ve David Mandel gibi kalabalık bir yazar kadrosu yazmış. Bu filmde,Wadiya Cumhuriyeti isimli hayali bir ülkede Amiral Ömer Aladeen’in başından geçenler absürd mizah anlayışı ile anlatılıyor ve Arap Diktatörleri ile dalga geçiliyor. Diktatör Aladeen,ülkesine demokrasinin gelmesini engellemek için elinden gelen her şeyi yapıyor. Çünkü hayat ona güzel. İstediğini idam ettiriyor,sayamayacağı kadar çok parası var,kendisine yapılacak suikastları önlemek için dublörleri ve Çevresinde kadınlardan oluşan yakın korumaları var. Bu rahatlık kolay kolay bırakılabilir mi?

DİKTATÖR

     Ancak,bu rahatlık diktatörün Amerika’ya uluslararası bir toplantıya çağrılması ile son buluyor. Amerika’da diktatörün başına olmadık işler açılıyor ve talihsizlikler birbiri ardına sıralanıyor. Film komik ve zekice kurgulanmış ancak bir o kadarda kaba,terbiyesiz ve müstehcen.Yani demem o ki,ailece seyredilecek bir film kesinlikle değil. Sözün özü,bir diktatörün yapabileceği ve neden olabileceği bütün saçma sapan olaylar kaba bir mizah anlayışı ile Diktatör’de anlatılıyor. Diktatörün atletizm yarışmasını kazanmak için atletleri vurması ve finiş sahnesi çok hoş:)  

 DİKTATÖR

      FİLMİN KONUSU : Wabiya,diktatörlükle yönetilen bir ülkedir. Ülke halkı,zalim,zorba ve aynı zamanda salak General Aladeen’den bıkmıştır. Halk,diktatörü devirmek için fırsat kollamaktadır. Amerika’da yapılacak birleşmiş milletler toplantısı,diktatörü devirmek için bulunmaz fırsattır. Amaç,sadece diktatörü devirmek midir? Bunuda filmi izledikçe öğreneceğiz.

DİKTATÖR

Film notum:

İYİ SEYİRLER

Önceki yazıSİYAH GİYİNEN ADAMLAR 3
Sonraki yazıKORUYUCU

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz