Son Macera / Going In Style

Son Macera adı ile ülkemizde vizyona giren Going In Style, aslında 1979 yılında Martin Brest‘in yazıp yönettiği aynı adlı filmin yeniden çekimi.

Ömürlerinin son çeyreğinde olan üç ihtiyar arkadaş Joe, Al ve Willie aynı bankadan emekli maaşlarını alan, mütevazi hayat standartları içinde ailelerine, torunlarına vakit ayıran ve bunun dışında her daim birlikte olan ömürlük dostlardır. Emekli oldukları çelik fabrikasının girdiği krizde, şirket ile birlikte çalışan bankanın aldığı ilk karar emeklilerin maaşını aniden kesmek olur.

Hayatlarının en verimli otuz yılını bu şirket için harcadıktan sonra bir anda hayatları mahvolan ve haksızlığa uğrayan üç kafadarın aklına bir plan gelir. Bankayı soymak…

Genel hatlarıyla Son Macera, güzel kotarılmış keyifli bir aile komedisi diyebiliriz. Günümüz modern yaşamının özellikle orta ve orta-alt sınıfını etkileyen en önemli problemlerden olan banka, kredi, şehir yaşamı denkleminde ABD gibi ülkelerde daha keskin çizilen kapital sistem sınırlarına, insan haklarına ve tabii ki yaşlılık döneminde belki de her insanın yüzleşeceği bir problem olan kendi kendini idame ettirebilme konularına güzel temasları var filmin.

Filmin içerisindeki komedi ögeleri ve espiriler size kahkahalar attırmasa da, ihtiyar üç kafadarın banka soyma planını izlemek oldukça ilgi çekici ve seyir keyfi veriyor. Ne de olsa sözlü espiriden çok bir durum komedisi izliyoruz.

Filmi izlettiren en önemli unsur tabii ki Hollywood’un en yaşlı ve en popüler starlarını bir araya getirmiş olması. Morgan Freeman, Michael Caine, Alan Arkın gibi usta oyunların bir arada bu projede yer aldığı filmi, özellikle bu oyunculara karşı sempatiniz varsa kesinlikle kaçırmayın.

İyi seyirler…

OrtaKoltuk Puanı:

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz