Süper Yetenek 2 / Rock Dog 2: Rock Around the Park

Süper Yetenek filminin devamı olan filmde, şöhret olma peşinde koşanların ahlak olarak kişiliklerini kaybetmeleri hikaye ediliyor. Filmin yapımcıları filmde verilen mesajlar ile 18 yaş altı gençleri ve küçük çocukları hedeflese de, her yaş grubunu, bu ahlaki mesajlara dahil etmek mümkün. Çünkü; bu ahlaki mesajlar oldukça değerli. Masum karakterlerin, alçakgönüllülük ve kendi öz değerlerini bilmeleri gerektiğini anlatan sekanslar dikkat çekici.

Anlatılan hikayede Wannabe ve rock yıldızı kahraman köpek Bodi, şöhret olmak için Snow Mountain isimli dağ köyünü ve sıkı sıkıya bağlı olduğu ailesini terkediyor. Bu sefer şansını, Darma ile birlikte onu ünlü bir yıldız yapmayı vaat eden müzik yapımcısı Lang’ın önderliğinde deniyor. Bodi ve müzik grubu Gerçek Mavi, sonunda hayal ettikleri şöhrete ulaşıyor ve kendilerini seven hayranlarına kavuşuyor. Müzik patronu Lang’ın kendilerine pop yıldızı Lil’Foxy ile turne yapma fırsatı vermesiyle olaylar başka yöne evriliyor. Ünlü olmanın bir bedeli olduğunu öğrenen Bodi ve arkadaşları, özlerine, köklerine sadık kalarak Rock’n roll gücünü ortaya çıkarmak için çalışmalara başlıyorlar.

Bir evladın, sürekli hatalar yaparak yaşamı öğrenmesi ve sonunda akıllanarak evine geri dönmesi bilindik bir hikaye. Böyle hikayeleri sinemalarda defalarca izledik. Bu nedenle devam filmi, senaryo açısından yetersiz olmuş. Senaryonun yetersizliğine rağmen, ilk filmin ve karakterlerinin hayranlarının, hikayede sevecek bir şeyler bulması için yeterince neden var. İzleyicilere kendisini espriler ve müzikle iyi hissettirmeyi hedefleyen filmde, gençlere yönelik sosyal medya terimleri bolca kullanılmış. Bu yola başvurmak filmi tam bir genç filmi yapmaya yetmiyor tabi ki… Umarım, yapım aşamasında olan üçüncü filmde daha derli toplu bir hikaye sunarlar seyircilerine.

Yarı modern eğlenceli, yarı nostaljik Asya kırsalı masalını anlatmaya çalışan bu dağınık devam filminde, hem batı hem de Çin açılarını kapsamaya ve herkesi mutlu etmeye yetecek kadar dağınık enerjiyi etrafa savurmaya çalışıyor. Yapım değerleri ilk filmden daha düşük olan yapımda animasyon ucuz ve sert. Yönetmen kamerasını, gerçek bir “kamera” hareketi yerine ağırlıklı olarak statik arka planda yakınlaştırıyor. Tüm bu olumsuzluklara rağmen ünlü çağı hicvi, Pixar’ın talep edeceği orijinal hikaye çekirdeğinin kökünü kazımakla uğraşmasa da, gençlerin ilgisini çekmeye yetecek kadar dünyevi ve hatta final için belirli bir çılgın enerjiyi topluyor.

Sözün özü, aileye karşı dürüst olmanın önemini, ahlaklılığı, alçakgönüllüğü anlatan ve müzik prodüksiyon işleri hakkında seyircisine harika bilgiler sunan filmi ailelere gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum. 6 Yaş üstü çocuklarınızla birlikte rahatlıkla izleyebilirsiniz. İyi Seyirler.

Yönetmen : Mark Baldo

Senaryo : Alec Sokolow

Kurgu : Richard Finn

Müzik : Richard Evans, Matthew Gerrard

Seslendirme Sanatçıları : Graham Hamilton, Michael Adamthwaite, Ashleigh Ball, Kathleen Barr, Brian Dobson, Brian Drummond, Andrew Francis, Donny Lucas

ABD / Animasyon-Macera-Aile / 90 Dk.

 

OrtaKoltuk Puanı:

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz