Tatlım Tatlım filminin yönetmen koltuğuna senaryosunu da yazan Yılmaz Erdoğan oturmuş. Film, Yılmaz Erdoğan’ın uzun bir süre kapalı gişe oynayan ”Haybeden Gerçeküstü Aşk” isimli tiyatro oyununun sinema uyarlaması. Film, 30 günde Yılmaz Erdoğan’ın yaşadığı yer olan Köyceğiz’de çekilmiş.

İlk günler güzeldir..

Dört genç çift, verilen bir partide tesadüfler sonucu ayrı köşelerde tanışırlar. Canımlı, cicimli, tatlımlı günler geçip ilişkiler ilerleyince alıngan, iğneleyici kelimelerin sıklıkla kullanıldığı evlilik günleri başlar. Zaman ilerledikçe ilk tanıştıkları günlerden uzak, tatsız geçen evlilikleri yara almaya ve kırıcı olmaya başlar.. Peki bu çiftler, eski mutluluklarını yakalayabilmek ve evliliklerini kurtarabilmek için mücadele mi edecekler yoksa evliliklerine son noktayı mı koyacaklar?

 

Kim aşık olmak istemez ki.. Her insan sevmeyi sevilmeyi, evlilik için doğru kişiyi bulmayı ister. Erkek veya kadın, seçtiği kişinin kendi düşünceleri çerçevesinde hareket etmesini arzularken bu çoğunlukla mümkün olmaz. Yaradılış itibarı ile egoist olan insan orta yol bulunduğunda anlaşmaya açıktır. Bu öylesine derin bir konu ki uzun uzun yazıp sizi sıkmak istemiyorum. Zaten siz evli çiftler çoğu olaylara vakıfsınız:)

Yılmaz Erdoğan, her insanın başına gelebilecek olan karşı cinsle tanışma ve evlilik sürecinde gelişen olayları komediye indirgeyip gençlere ayna tutmuş ve tiyatro oyunu ile ulaşamadığı her kesimden insana filmiyle ulaşmak istemiş. Y. Erdoğan’ı, insanları sıkmadan, eğlendirerek yaptığı bu çalışması nedeniyle yürekten kutluyorum.

 

Tatlım Tatlım’ın oyuncu kadrosu BKM Mutfağın yetiştirdiği birbirinden değerli isimlerden oluşuyor. Oyuncular, verilen rolü severek ve başarı ile canlandırmış. Bütün oyuncuları yürekten kutluyorum. Hemşehrim Amasya/Merzifonlu Çağlar Çorumlu’nun, babasını filmin vizyona gireceği haftada kaybetmesi ekip arkadaşlarını ve bizleri çok üzdü ama  filmin galası ne yazık ki Çağlar olmadan yapıldı. Benim naçizane fikrimi soracak olursanız film bir hafta sonraya ertelenebilirdi ve bu davranış şık olurdu. ortakoltuk.com yazarları olarak Çağlar kardeşimizin babasına Allah’tan rahmet, sevenlerine sabır diliyoruz. Mekanı cennet olsun.

Sözün özü: Dört genç çifti konunun merkezine alarak onların tanışmalarını, ilişkileri sırasındaki abukluklarını ve evlenme sonrası yaşamlarını tatlı ve eğlenceli üslupla anlatan film iyi bir eğlencelik olmanın yanı sıra eğiticide. Evliliğe hazırlanan gençlerin ve evli çiftlerin izlemesinde fayda var. İyi seyirler.

OrtaKoltuk Puanı:

 

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz