Anasayfa Film Eleştirisi ve Yorumlar UZAY YOLU SONSUZLUK “Star Trek Beyond”

UZAY YOLU SONSUZLUK “Star Trek Beyond”

841
0

UZAY YOLU SONSUZLUK

“Uzay Yolu Sonsuzluk” 122 dakikalık “Hızlı ve Öfkeli” serilerini yöneten, yapımcı-yönetmen Justin Lin’ ile son 2 Uzay Yolu filminin yapımcı-yönetmeni, sinema-televizyon endüstrisinin dahilerinden J.J. Abrams’ın başı çektiği yapımcılarıyla gerçekleşen bilim-kurgu-macera filmi.

Uzay11

“Uzay Yolu Sonsuzluk” serinin 13. Filmi ve 1966 yılında başlayan, Gene Roddenberry’in TV dizisi referans alınarak yapılan film. Maliyeti 185 milyon dolar olarak bildirilmiş, çekimleri Vancouver ve Dubai’de gerçekleştirilmiş.

Uzay3

Filmin oyuncu kadrosunda, John Cho, Simon Pegg, Chris Pine, Zachary Quinto, Zoë Saldana, Karl Urban, Anton Yelchin, Sofia Boutella ve Idris Elba var. İdris Elba İngiliz kökenli, ünlü dizi ve film oyuncusu, “Uzay Yolu Sonsuzluk” filminde Atılgan’ı ve federasyona ait YorkTown’dan başlayarak tüm federasyonu yok etmeye kendini adamış kötü adam “Krall” rolüyle karşımızda.

Uzay10

Film, Atılgan’ın 5 yıllık uzay nöbetinin 3. Yılında “YorkTown” a gitmesi ile başlıyor. Uzun görev, başka kaptan Kirk olmak üzere tüm mürettabat üzerinde olumsuz etki yaratmışken, “YorkTown” molası ile tekrar moral kazanarak, görevlerine döneceklerini düşündürür. 23. Yüzyılın modern dünyası “YorkTown” a gemisini kaybeden ve mürettebatını bulmak isteyen bir uzay gemisi kaptanının gelmesi, Atılgan ve gemi personeli için maceranın başlaması demektir.

Uzay7

Filmin bu aşamasından sonra karşımıza İdris Elba’nın “Krall” karakteri çıkıyor.

Uzay12

“Krall” mavi gezegen Altamid’de komuta merkezinde büyük savaşa hazırlanırken, “Atılgan” gemisi ve personeli, birbirlerinden ayrılmış biçimde, gezegende yalnız başlarına kalırlar. “Kaptan Kirk” başta olmak üzere tüm ekip tekrar bir araya gelerek, düşmanı yenebilecekler mi? Filmin devamı bu soruya cevap verecek, aksiyon sahneleri ile devam ediyor.

Uzay2

“Uzay Yolu:Sonsuzluk” filmi, teknik açıdan bakıldığında, film endüstrisinin en mükemmel örneklerinden biri olarak karşımızda duruyor. Aksiyon filmlerinin başarılı yönetmeni, Justin Lin, kendinden beklendiği gibi aksiyon sahnelerinde kusursuz sayılabilecek kadar, başarılı bir film hazırlamış. Uzayda tüm gücüyle klasik “Beastie Boys – Sabotage” parçasının çalınması, filmde karakterler üzerinden sürdürülen espriler, kıyafetlerden, set tasarıma kadar hissedilen başarılı çalışma, filmin diğer örneklerden ayıran ve filmin başarılı olmasına neden olan, ayrıntılardan sadece başlıcaları.

Uzay8

Filmin sonunda geçen çalışanlar listesi bile bakıldığında, yüzlerce insanın emeği ile karşımıza çıkan filmin kalitesini gösteren diğer detaylardan biri olarak durmaktadır.

Uzay6

Sonuçta, 50 yılllık “Uzay Yolu” macerasının son bölümünü mutlaka izlemelisiniz.

Uzay4

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz