Ammonite filminde, fosiller üzerinde çalışmalar yapan ve aynı zamanda hasta annesi ile ilgilenen Mary ile zengin bir adamın hasta karısı Charlotte’nin bakımını üstlenmesi ile gelişen olaylar hikaye ediliyor.

karısının Fosiller üzerinde çalışan bir bilim insanı olan Mary Anning, hasta olan annesi ile ilgilenmektedir. Annesinin bakımını sağlamak için turistlere fosil satmayı planlar. Bu sırada Mary, zengin bir ziyaretçisinden beklenmedik bir teklif alır. Adam, Mary’den karısı Charlotte Murchison’un bakımını üstlenmesini ister. Teklifi geri çevirmeyi göze alamayan Mary, başlarda istenmeyen misafiriyle çatışır. Sosyal sınıfları ve kişilik farklılıkları nedeniyle sorunlar yaşayan Mary ve Charlotte, birlikte zaman geçirdikten aralarında farklı bir bağ oluşmaya başlar…

Yönetmen Koltuğuna, filmin senaryosunu da yazan Francis Lee otururken oyuncu kadrosu Kate Winslet, Saoirse Ronan, Gemma Jones, James McArdle, Alec Secareanu, Fiona Shaw, Harvey Scrimshaw, Claire Rushbrook, Liam Thomas, Sam Parks isimlerinden oluşturulmuş.

Görüntü Yönetmeni : Stéphane Fontaine / Müzik : Volker Bertelmann, Dustin O’Halloran

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here