Anaokulu Öğretmeni  /  The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher filminde, ana okulu öğretmeni olan Lisa’nın sınıfındaki Jimmy’nin özgün bir şiir okumasından sonra onun genç bir Mozart olduğuna inanması sonucunda gelişen olaylar hikaye ediliyor.

Lisa Spinelli, sanat ve entelektüalizm dolu bir hayat yaşamak isteyen bir anaokulu öğretmenidir. Geceleri şiir dersi alan Lisa, elinden gelenin fazlasını yapmasına rağmen vasatı aşamaz. Sınıfındaki beş yaşındaki öğrencilerinden biri olan Jimmy’nin özgün bir şiir okuduğunu duyan öğretmen şoke olur. Çocuğun genç bir Mozart olduğuna kendini ikna eden Lisa, çocuğu takıntı haline getirir ve çocuğun yeteneğini beslemek için tehlikeli bir yola baş koyar. Bu tehlikeli yolda ilerlemeye kararlı olan öğretmen, imkansız bir hayalin peşinde, sahip olduğu her şeyi harcamaya hazırdır..

Yönetmen koltuğuna filmin senaryosunu da yazan Sara Colangelo otururken oyuncu kadrosu Maggie Gyllenhaal, Rosa Salazar, Parker Sevak, Gael Garcia Bernal, Daisy Tahan, Michael Chernus, Anna Baryshnikov isimlerinden oluşturulmuş.

Türkiye Dağıtım : FİLMARTI

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz