Barbarları Bekliyorum filminde, geniş topraklara yayılmış güçlü bir imparatorluğun barbarlara sınır olan bölgesinde görevli, emekliliğini bekleyen Magitrate isminde bir sulh ceza hakiminin, bölgeye denetleme için gelen albay Joll’un bölgede yaşayan barbarlar hakkında araştırma yapmasını istemesi sonucu yaptığı incelemelerde gördüğü işkence manzaraları karşısında imparatorluğa sadakatini sorgulamaya başlaması hikaye ediliyor.

Bir imparatorluğun sınır bölgesinde yaşayan bir hakim, emekli olacağı günü beklemektedir. Ancak onun hayatı, Albay Joll’un bölgeye gelip kendisinden bölgede yaşayan barbarların faaliyetlerini raporlamasını istemesiyle bambaşka bir hal alır. Araştırmalara başlayan adam, imparatorluk askerlerinin barbarlara işkence edip onları öldürdüğüne tanık olur. Gördükleri hakimin, imparatorluğa olan sadakatini sorgulamaya başlamasına neden olur..

Film, J.M. Coetzee‘nin 1980 yılında yazdığı aynı isimli kült romanından senaryolaştırılıp sinemaya uyarlanmış. Hayali bir imparatorlukta geçen roman, 1970’ler Güney Afrika’sının sosyal ve politik yaşamından esintiler taşıyor. Romandaki olaylar, o bölgede görevli Sulh Hâkimi’nin bakış açısından okuyucuya aktarılıyor. Filmde Johnny Depp, barbarları yakalamak için halka işkence eden Albay Joll’u canlandırırken; Robert Pattinson, barbarlarla görüştüğü için ihanetle suçlandıktan sonra Sulh Hâkimi’nin yerine gelen memura hayat veriyor. Mark Rylance ise Sulh Hâkimi olarak filmde varlık gösteriyor.

Senaryosunu J.M. Coetzee‘nin yazdığı filmin yönetmen koltuğuna Ciro Guerra otururken oyuncu kadrosu Johnny Depp, Mark Rylance, Robert Pattinson, David Dencik, Harry Melling, Greta Scacchi, Sam Reid isimlerinden oluşturulmuş.

ortakoltuk.com

Türkiye Dağıtım :

İLEBarbarları Bekliyorum
KAYNAKBarbarları Bekliyorum
Önceki yazıBombardier Kanı / Bombardier Blood
Sonraki yazıYehuda ve Kara Mesih / Judas and the Black Messiah

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz